Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 10, 2021 17:53

AirPods Güncelleme Aldı! Android Telefonlar Bu Kadar Sık Güncellenmiyor!

Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods güncelleme almaya devam ediyor. Bu güncelleme sıklığı Android telefonları kıskandıracak.
AirPods Güncelleme Aldı! Android Telefonlar Bu Kadar Sık Güncellenmiyor!

Apple bugün AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Max için yeni bir güncellemeyi indirime sundu. AirPods güncelleme konusunda çoğu amiral gemisi Android telefonları bile kıskandıracak gibi görünüyor. Çünkü en son güncellemeyi bu kulaklıklar üç hafta önce almıştı.

Apple bildiğiniz gibi AirPods için yayınladığı güncellemelerin içerikleri paylaşmıyor. Muhtemelen arka planda bağlantı ve ses ile ilgili sorunlar kullanıcıya hissettirilmeden çözülüyor. Şu an itibariyle, 4C165 donanım yazılımı sürümü yalnızca AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Max olmak üzere Apple’ın tüm satışları için sunuluyor.

Cupertinolu teknoloji devi, AirPods’a verdiği önemi Beats’e vermiyor. Apple uzun süredir herhangi bir Beats kulaklığı için güncellemeler sunmuyor gibi görünüyor. Ancak bu durumun yakında değişmesi bekleniyor. Peki, AirPods’a dönecek olursak bu güncellemeleri nasıl yükleyebileceksiniz?

AirPods güncellemeleri nasıl yüklenir?

Apple, AirPods’un yeni yazılımı sürümlerine manuel olarak güncelleme imkanı sunmuyor. Bunun yerine şirket, AirPods’lar Bluetooth üzerinden iPhone’unuza bağlandığında yeni ürün yazılımı sürümlerinin yükleneceğini söylüyor.

AirPods yazılımı sürümünüzü kontrol etmek için

  • iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın
  • “Bluetooth” menüsüne gidin
  • AirPod’larınızı cihaz listesinde bulun
  • Yanlarındaki “i” simgesine dokunun
  • “Ürün Yazılımı Sürümü” numarasına bakın

Güncellemenin yüklenebilmesi için kulaklık ve şarj kutusunun şarjının yüzde 80’den fazla olduğundan emin olmanız gerekiyor. Sonrasında ise güncelleme otomatik olarak indirilip yükleniyor. Bu yüklemenin zaman alacağını belirtmekte fayda var.

Apple AirPods

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.