Akıllı Telefon Aralık 9, 2021 19:26

Samsung Android 12 Güncellemesini İki Model İçin Durdurdu

Samsung Android 12 güncellemesi katlanabilir telefonlar için sancılı başladı. Bazı akıllı telefonlar kullanılmaz hale geldi.
Samsung Android 12 Güncellemesini İki Model İçin Durdurdu

Samsung Android 12 güncellemesini geçtiğimiz gün itibariyle Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 için dağıtıma sundu. Fakat kullanıcı yorumları güncellemenin pek de kararlı olmadığını gösteriyor. Birçok Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 kullanıcısı, One UI 4.0 güncellemesini yüklediklerinden beri çeşitli sorunlardan şikayet etmeye başladılar.

Samsung’un resmi forumlarında kullanıcıların aktardıklarına göre bazı kullanıcılar güncellemeyi yükledikten sonra telefonlarının tuğlaya dönüştüğünden yani kapandığını ve hiçbir şekilde tepki vermediğinden söz ediyor. Yine güncellemeyi yüklerken telefonları kurtarma moduna geçen bazı kullanıcılar da mevcut.

Ekran titremesi, cihazın kendiliğinden karanlık moda geçmesi, düşük performans, kamera sorunları, Dual messenger’ın çalışmaması, ekranın 60Hz’e geçişe zorlanması ve daha irili ufaklı birçok sorun kullanıcılar tarafından bildiriliyor. SamMobile sitesine göre çok sayıda sorunun bildirilmesi üzerine Samsung her iki model için güncellemeyi askıya almış durumda.

Galaxy Z Fold 3 Ve Z Flip 3

Samsung Türkiye’nin yayınladığı güncelleme takvimine göre Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için Android 12’yi aralık / ocak döneminde yayınlanacak. Ancak bildirilen çok ciddi sorunlar güncelleme takvimini biraz daha ileri atabilir.

Galaxy S21 içinse Android 12 güncellemesi birçok ülkede kararlı bir şekilde dağıtıma sunulmış durumda. WhatsApp’ta yeşil video sorunu dışında güncelleme kararlı görünüyor. Samsung, katlanabilir telefonlar için güncellemeyi yeniden başlattığında ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.