Akıllı Telefon Aralık 9, 2021 11:54

Huawei Mate 40E Pro Geliyor! İşte İlk Bilgiler

Huawei cephesinden yeni bir Mate 40 serisi telefon geliyor. Huawei Mate 40E Pro ismiyle çıkış yapacak telefonun işlemcisi belli.
Huawei Mate 40E Pro Geliyor! İşte İlk Bilgiler

Görünüşe bakılırsa Huawei geçen yıl duyurdu Mate 40 serisine yeni bir model dahil etmeye hazırlanıyor. Yeni bir rapor bu telefonun 5G ağları destekleyeceği ve serinin altıncı telefonu olacağını gösteriyor. Huawei Mate 40E Pro ismiyle çıkış yapacak telefonun detaylarına göz atalım.

Huawei yakın zamanda Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nda yeni telefon onayı aldı. Başlangıçta bu telefonun Kirin 9000 5G işlemcili Mate 40 Pro’nun yenilenmiş bir versiyonu olabileceği varsayıldı. Fakat şimdi güvenilir bir kaynak bu telefonun Mate 40E Pro olduğunu ve Kirin 990 5G işlemcisinden güç alacağını bildiriyor.

5G Huawei

Huawei’in daha önce Mate 40E’nin hem 4G hem de 5G versiyonlarını piyasaya sürdüğünü hatırlatalım. Pro model, daha önceki bu iki modele kıyasla daha iyi bir işlemciyle piyasaya sürülecek. Söz konusu iki yıl öncesine ait olsa da, Huawei’in bu noktada ne kadar sıkıntılar yaşadığı herkesin malumu.

Buradan Huawei’in Kirin 9000 serisi işlemcisinin rezervlerinin azaldığını ya da tamamen bittiğini söyleyebiliriz. Bu, markanın gelecekteki akıllı telefonlarının muhtemelen en yeni ve en iyi yonga setini kullanamayacağı anlamına geliyor.

Huawei mevcut durumda Snapdragon 888’in 4G versiyonunu akıllı telefonlarda kullanabiliyor. Fakat Çin’de 5G ağlar yaygın şekilde kullanılıyor ve 4G bağlantılı telefonlara talep giderecek azalıyor.

Son olarak, Mate 40E Pro diğer özellikleri noktasında Mate 40E 5G’den farksız olacaktır. Yine de telefon hakkında bilgiler geldikçe aktarmayı sürdürüeceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.