Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OPPO Find N Kriter Testinde Göründü, Galaxy Z Fold 3’e Ciddi Rakip

OPPO Find N katlanabilir telefonun tanıtımı çok yakında gerçekleşebilir. OPPO'nun heyecan yaratan telefonu Geekbench'te göründü.

OPPO Find N Kriter Testinde Göründü, Galaxy Z Fold 3’e Ciddi Rakip

14-15 Aralık tarihlerinde OPPO INNO DAY 2021 etkinliği gerçekleşecek. OPPO söz konusu etkinlikte çağın ilerisinde teknolojileri karşımıza çıkaracak. Bunlardan ilki şirket tarafından zaten doğrulandı. Buradaki haberimizde detaylandırdığımız çekilebilir kamera teknolojisi OPPO’nun sürdürülebilir yeniliklerinden biri olacak. OPPO cephesinde heyecan yaratan asıl gelişme ise bir süreden beri dillendirilen katlanabilir telefon. OPPO Find N ismiyle çıkış yapması beklenen telefonun da yine önümüzdeki hafta gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Find N öncesinde Geekbench kriter testinde karşımıza çıkarken, bazı özellikleri kesinlik kazanıyor.

Geekbench listesi, OPPO PEUM00’un Qualcomm’un ‘Lahaina’ kod adlı yonga seti tarafından desteklendiğini ortaya koyuyor. Çipin temel frekansı, 1.80 GHz’lik bir temel hıza sahip görünüyor. Bu ipuçları, PEUM00 kod adlı OPPO telefonun Snapdragon 888 veya 888 Plus yonga setinden güç alabileceğini gösteriyor .

Liste ayrıca OPPO PEUM00’un Android 12 ve 12 GB RAM ile donatıldığını ortaya koyuyor. Telefon, tek çekirdekli testte 4582 puan, çok çekirdekli testte 14371 puan aldı.

Telefonun bazı özelliklerinden söz etmek gerekirse; OPPO’nun katlanabilir telefonu açıldığında 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Bu panel aynı zamanda 120Hz tarama hızını destekliyor. Önde ise küçük, üzerinde kamera deliği bulunan ve 60Hz’lik bir ekranın yer alması bekleniyor.

Android 11 tabanlı ColorOS 12 sürümüyle kutudan çıkacak telefonun pilinin 65 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde olması bekleniyor. Telefondaki ön kameranın 32 megapiksel çözünürlüğünde olacağı bildiriliyor. Fakat bu ön kameranın dış ya da iç hangi ekranın üzerine yerleştirileceği şu an için belirsiz. Find N’nin arkasında ise  50 megapiksel Sony IMX776 ana kamera yer alacak. Buna 16 megapiksel ve 13 megapiksellik iki sensör daha eşlik edecek.

OPPO Find N’in buraya kadar saydığımız özellikleri heyecana neden olmadı ve  Galaxy Z Fold  3’e rakip olabilmesi için yeterli değil. Fakat burada umut verici olan, katlanabilir telefonun arkasındaki ismin OPPO olması. Şirket daha önce ekran ve kameralar konusunda benzersiz teknolojiler ortaya koydu. Hem bu durum hem de Find N serisinin geçmişi benzersiz bir katlanabilir telefon deneyimi vaat ediyor. Sızıntıların gelmesini beklemeye devam edeceğiz…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.