Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Samsung Birleşmeye Gitti! İşte Yeni CEO!

Samsung, mobil ve tüketici elektroniği bölümlerini birleştirdi. Güney Koreli teknoloji devi bu süreçte görev yapacak yeni CEO'sunu da duyurdu.

Samsung Birleşmeye Gitti! İşte Yeni CEO!

Samsung bugün, mobil işini tüketici elektroniği bölümü ile birleştirdiğini duyurdu ve ayrıca 2017’den bu yana gerçekleşen en büyük değişiklikte yeni liderliğini duyurdu. Şirket, bu hareketin gelecekteki büyümesinin bir sonraki aşaması ve ticari rekabet gücünü güçlendirmek için olduğunu söyledi.

Jong-Hee (JH) Han, yeni birleştirilen SET Bölümüne liderlik edecek ve Görsel Teşhir İşine başkanlık etmeye devam edecek olan yeni Başkan Yardımcısı ve CEO’dur. Firmanın Electro-Mechanics CEO’su Başkan Kyehyun Kyung, Samsung’un eş CEO’su olacak ve çip ve bileşenler bölümünü yönetecek.

Güney Koreli teknoloji devi, yeni CEO JH Han’ın TV araştırma ve geliştirme alanında lider olduğunu ve şirketin art arda 15. yıldır küresel TV satışlarında en üst sıraya ulaşmasında önemli bir rol oynadığını söyledi.

Kyehyun Kyung, daha önce Samsung’un Flash Ürün ve Teknoloji Ekibinin başkanı ve aynı zamanda DRAM Tasarım Ekibinin bir parçasıydı. Şirket, onun şirketin yarı iletken liderliğini sürdürmesine yardımcı olmasını ve bileşen işinde yeniliklere öncülük etmesini bekliyor.

Samsung

Samsung bölüm değişikliği listesi

  • Yongin Park, Başkan ve Sistem LSI İş Başkanı olarak atandı; daha önce Genel Müdür Yardımcısı ve Sistem LSI Satış ve Pazarlama Başkanı
  • Başkan ve Finans Direktörü olarak atanan Hark Kyu Park; daha önce Başkan ve Kurumsal Yönetim Ofisi Başkanı, DS Bölümü
  • Samsung Advanced Institute of Technology’nin Başkanı Kinam Kim; daha önce Başkan Yardımcısı ve DS Bölümü başkanı
  • SET Bölümü Kuzey Amerika Ofisi Başkanı ve Başkanı olarak atanan KS Choi; daha önce Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika Ofisi Başkanı
  • DS Bölümü Kuzey Amerika Ofisi Başkanı ve Başkanı olarak atanan Inyup Kang; daha önce Başkan ve Sistem LSI İş Başkanı
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.