Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Redmi Note 10 5G ve POCO M4 Pro Karşılaştırması

İki şirketin en çok dikkat çeken telefonları Redmi Note 10 5G ve POCO M4 Pro arasında bir karşılaştırma yapıyoruz. İşte detaylar sizlerle.

Redmi Note 10 5G ve POCO M4 Pro Karşılaştırması

Xiaomi, çarpıcı bir fiyat etiketi ile Avrupa’da POCO M4 Pro’yu piyasaya sürerek herkesi şaşırttı. Bu yeni telefon, sadece 199€ karşılığında satışa sunuldu ve büyük dikkat çekti. Ancak benzer segmentlerde olan Redmi Note 10 5G ile bir karşılaştırma yaparak telefona dair izlenimler kazanacağız.

Redmi Note 10 5G ve POCO M4 Pro Karşılaştırması

Ekran ve Tasarım Karşılaştırması

Redmi Note 10 5G, 8,9mm kalınlığında ve 190 gram ağırlığı ile bu yönlerden POCO M4 Pro ile arasında pek bir farkı barındırmıyor. M4 Pro, 195 gram ağırlığı ve 8,8mm kalınlığı ile iyi bir kullanış sunuyor. Aralarındaki tek fark 5 gram ağırlık. İki telefon da oldukça kompakt ve ferah bir kullanım sunuyor.

Redmi Note 10 için RAM

Ekran açısından iki telefon da aynı IPS paneli kullanıyor. Full HD+ çözünürlük sunan Redmi Note 10, 6,5 inç ekran boyutuyla, 6,6 inç ekran boyutu sunan Poco M4 Pro’ya göre, ekran gövde oranında %2’lik farkla geride kalıyor.

Donanım ve Yazılım Karşılaştırması

Donanım kurulumunda en yüksek gücü POCO M4 Pro’da görüyoruz. Akıllı telefon, 6nm teknolojisinde inşa edilmiş yeni MediaTek Dimensity 810 işlemcisi ile destekleniyor. 6 GB’a varan RAM ve 128 GB depolama desteği ile kullanıcıları üzmüyor.

Redmi Note 10 ise daha eski olan MediaTek Dimensity 700 işlemcisini kullanıyor. 8 GB’a varan RAM ve 256 GB depolama desteği ile telefon, kullanıcılara büyük depolama sunuyor. İki telefonda da microSD kart desteği ve 5G teknolojileri mevcut.

Kamera ve Pil Karşılaştırması

Redmi Note 10, üçlü kamera sistemi ve delikli ön kamerası ile dikkat çekiyor. 48 Megapiksel ana kamera ve iki çift 2 Megapiksel yardımcı kameradan oluşuyor. Ön kamerası ise 8 Megapiksel. Poco M4 Pro ise arkada çift 50 Megapiksel kamera sunuyor. 16 Megapiksel ön kamerası ile güzel selfie görüntüleri sunuyor.

En İyi 5 5G Destekli Telefon

Pil detaylarında ise iki telefon da aynı 5.000 mAh kapasiteli büyük pil sunuyor. Aralarındaki tek fark hızlı şarj teknolojisi. M4 Pro 33w hızlı şarj desteklerken, Note 10 18W hızlı şarj desteği sunuyor. Pil detayları ile karşılaştırmamızın sonuna geliyoruz. Yeni karşılaştırmalar için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.