Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Redmi Note 11 Pro+ ve OPPO Reno 7 SE Karşılaştırması

İki şirketin öne çıkan telefonları Redmi Note 11 Pro+ ve OPPO Reno 7 SE'yi karşılaştırıp detaylarını sizlere sunuyoruz.

Redmi Note 11 Pro+ ve OPPO Reno 7 SE Karşılaştırması

OPPO, birkaç gün önce Reno 7 serisini piyasaya sürdü ve büyük başarı elde etti. Orta sınıfta fiyat performans özelliklerini sunan Reno 7 SE, yüksek satış rakamlarına ulaştı. Ancak piyasadaki en yeni diğer orta sınıf telefonumuz ise Redmi Note 11 Pro+. Bu iki telefon hakkında daha fazla izlenim kazanmamız için karşılaştırma yapacağız.

Redmi Note 11 Pro+ ve OPPO Reno 7 SE Özellik Karşılaştırması

Ekran ve Tasarım Karşılaştırması

Tasarım anlamında OPPO Reno 7 SE daha çok dikkat çekiyor. Daha kompakt hatlarıyla telefon daha da çekici durumda. Reno 7 SE, 7,5mm kalınlığı ve 171 gram ağırlığı ile 8.3mm kalınlık ve 204 gram ağırlık taşıyan Redmi Note 11 Pro+’a göre daha ergonomik bir kullanım sunuyor. Ancak Note 11 Pro+ daha fazla ekran gövde oranı taşıyor.

Redmi Note 11 Pro+

Ekran detaylarına geldiğimizde ise Redmi Note 11 Pro+ daha yüksek teknolojiler sunuyor. 120 Hz yenileme hızı sunan HDR 10 destekli Super AMOLED panelli 6.67 inç ekranı görsel anlamda yüksek deneyim sunuyor. OPPO Reno 7 SE’nin ekranı ise 6.43 inç boyuttan ve 90 Hz ekran yenileme hızı sunan AMOLED panelden oluşuyor.

Redmi Note 11 Pro+ OPPO Reno 7 SE

Donanım ve Yazılım Karşılaştırması

Note 11 Pro+, 6nm teknolojisi ile üretilmiş Dimensity 920 yonga setine sahip. 8 GB RAM ve 256 GB’a varan depolama seçenekleri sunuyor. OPPO Reno 7 SE ise Dimensity 900 yonga seti ile performans açısından çok az bi farkla geri kalıyor. Cihazda 8 GB RAM ve 256 GB’a varan depolama seçenekleri mevcut.

Ekstradan, Note 11 Pro+, JBL tarafından desteklenen stereo hoparlöre sahip. Reno 7 SE’de klasik bir mono hoparlör bulunuyor. Her iki telefon da kendine özgü kullanıcı arayüzleri ile kutudan Android 11 ile çıkıyor.

Redmi Note 11 Pro+ OPPO Reno 7 SE

Kamera ve Pil Karşılaştırması

Teknik özellikler açısından, Note 11 Pro+ üçlü kamera sistemi ile daha yüksek performans sunuyor. 108 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş sensör ve 2 Megapiksel yardımcı lens içeriyor. Ön kamerası ise 16 Megapiksel gücünde.

OPPO Reno 7 SE, üçlü kamera sistemi ile ultra geniş lensten yoksun durumda. Sistemi, 48 Megapiksel ana kamera, 2 adet 2 Megapiksel yardımcı lensten oluşuyor.

Redmi Note 11 Pro+

Pil açısından iki telefon da 4.500 mAh kapasiteli pil ile donatılmış durumda. Ancak Reno 7 SE daha küçük ve daha verimli olduğu için Note 11 Pro+’a göre daha fazla pil kullanım süresi verecektir. Hızlı şarj teknolojileri de 33W destek ile aynı güçte. Pil detayları ile karşılaştırmanın sonuna geliyoruz. Yeni gelişmeler ve karşılaştırmalar için takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.