Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 5, 2021 14:53

Çip Krizi için Sevindirici Gelişme Qualcomm’dan Geldi!

Çip krizi dünyada tüm etkisini sürdürürken Qualcomm CEO'su, çip krizi için yeni değerlendirmelerini yaptı. İşte gelişmenin detayları.
Çip Krizi için Sevindirici Gelişme Qualcomm’dan Geldi!

Yarı iletken krizi, dünyadaki bütün insanları etkilemiş durumda. Oyunculardan ve büyük şirketlere kadar etkileyen kriz, insanların donanımlara erişmesinde büyük sıkıntılar çıkarıyor. Qualcomm CEO’su Cristiano Amon, dünya çapında birçok endüstrinin kan kaybetmesine neden olan çip krizi sıkıntısının ortasında, bir umut ışığı niteliğinde olan yeni açıklamalarda bulundu.

Qualcomm’a Göre Çip Krizi Yangını Gelecek Yıl Sönmeye Başlayacak

Qualcomm’un CEO’su Amon, küresel çip sıkıntısının yavaş yavaş azaldığını ve durumun gelecek yıl iyileşmesinin beklendiğini söyledi. Amon, Güney Kore’den gelen haberlere yaptığı açıklamada “Arz, bu yıl 2020’ye göre iyileşti ve durumun 2022’de, özellikle 2020’ye kıyasla daha da iyileşmesi bekleniyor dedi”.

Çip Krizi

Bu açıklama, küresel çip sıkıntısının 2023’e kadar devam etmesini bekleyen Intel CEO’su Pat Gelsinger’in daha önce yaptığı açıklamalar ile çelişiyor. Aynı zamanda Arm CEO’su Simon Segars, durumun şu anda olduğundan daha da kötüleşmesinin beklendiği konusunda uyarılarda bulunmuştu. AMD CEO’su Dr. Lisa Su ise, durumun stabil düzeyde olduğunu ve 2022 yılında sıkıntının azalacağını iletmişti.

Genel olarak akıllı telefon markaları çip kıtlığı nedeniyle cihazlarına yerleştireceği yeterli çipleri tedarik edemedi. Şu anda kriz için herkes farklı bir yorumda bulunuyor ve krizin seyrinin ne yöne gideceğini zamanla göreceğiz ve son durumları sizlere ileteceğiz. Yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.