Akıllı Telefon Aralık 1, 2021 15:23

Vivo Y55 5G, Redmi Note 11’in Kabusu Olmaya Geliyor

Son zamanlarda piyasaya fazla sayıda telefon süren şirket Vivo Y55 5G ile ailesine yeni bir üye ekliyor. İşte telefonun özellikleri.
Vivo Y55 5G, Redmi Note 11’in Kabusu Olmaya Geliyor

Akıllı telefon serisini büyütmeye odaklanan Çinli Vivo, yeni Y55 5G akıllı telefonu ile gündeme oturdu. Fiyat performans özelliklerini taşıyan telefon, yeni bir Geekbench raporu aracılığı ile keşfedildi. Gelin telefon özelliklerine bir göz atalım.

Vivo Y55 5G, MediaTek Dimensity 700 ile Verimli Kullanım Sunacak

Geçtiğimiz hafta Vivo’nun yeni bir Y serisi akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yeni bir Geekbench raporu ile telefonun özellikleri ortaya çıktı. Görselde beliren V2127 kod adlı Y55 5G, IMEI veri tabanı aracılığı ile doğrulandı. Rapor sayesinde telefonun temel özelliklerine bir göz atma şansı da elde ettik.

Geekbench raporu, Y55’in MediaTek Dimensity 700 yonga seti ile desteklendiğini belirtiyor. Liste, bu yonga setinin 2.00 GHz hızında çalışan altı işlemci çekirdeği ve 2.20 GHz hızında çalışan diğer iki çekirdek ile donatıldığını ortaya koyuyor. Bu yonga seti ile telefon kullancılarına verimli bir performans sunmayı hedefliyor.

Vivo Y55 5G

Liste ayrıca cihazın 8 GB RAM’e sahip olduğunu ve kutudan Android 12 ile çıktığını da bilgilerimize aktarıyor. Cihaz, Geekbench tek çekirdek testinde 430, çoklu çekirdek testinde ise 1438 puan alarak fiyat performans özelliklerini tam olarak yansıtıyor. Cihaz bu özellikleri ile diğer şirketlerin fiyat performans telefonlarına rakip olacak.

Uygun fiyatlı olması beklenen telefon hakkında şu an bildiklerimiz bu kadar ve cihaz henüz ilk kez görüldü. İlerleyen vakitlerde akıllı telefona ait yeni detaylar çıktıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.