Akıllı Telefon Kasım 26, 2021 9:52

Xiaomi MIUI 13 İçin Sayılı Günler Kaldı

Xiaomi MIUI 13 sürümünün duyuru tarihi belli oldu diyebiliriz. Xiaomi'nin etkinliğinde merakla beklenen daha birçok ürün tanıtılacak.
Xiaomi MIUI 13 İçin Sayılı Günler Kaldı

Xiaomi MIUI 13 sürümünde geliştirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hatta bazı modeller için kapalı beta programı devam etmekte. Samsung, OPPO ve OnePlus, Android 12 tabanlı kullanıcı arayüzlerini açıkladılar ve hatta güncellemeyi başlatmış durumdalar. Xiaomi cephesinde ise iki ay geçmesine karşın hala büyük bir güncelleme belirtisi yok. Neyse ki bu durum yakında değişeceğe benziyor.

Xiaomiui ekibine göre, MIUI’nin 13. versiyonu 16 Aralık tarihinde tanıtılabilir. Yani merakla beklenen MIUI 13 için önümüzde sadece 20 günlük bir süre kaldı. Öte yandan MIUI 13’ün tanıtımını gerçekleşeceği etkinliğin büyük olacağı bildirilmekte. Yaklaşık 4 saat sürecek etkinlikte Xiaomi 12, Xiaomi 12x ve başka bazı ürünlerin tanıtılması bekleniyor.

MIUI 13’e gelince, Xiaomi’nin bir sonraki arayüz yükseltmesinde, MIUI 12.5 üzerine önemli iyileştirmeler ve yenilikler göreceğiz. Şu anda 9 cihaz için dahili testler başlamış durumda. Bunlar: Xiaomi Mi 11 serisinin tamamı, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S, MIX 4 ve Redmi K40/K40 Pro/K40 Pro+ şeklinde sıralanıyor. Bu cihazlar büyük olasılıkla Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümünü alacaklar. Ancak Xiaomi mevcut cihazlardan bazılarına ise Android 11 tabanlı MIUI 13 güncellemesini aktaracak.

MIUI 13’e gelecek bazı yeni özellikler ve iyileştirmeler arasında kayan widget’lar, özelleştirilmiş bildirim yönetimi, sanal RAM ile bellek genişletme, daha akıcı animasyonlar, gelişmiş güç yönetimi, daha gelişmiş ekran sürekli açık işlevi,  daha iyi gizlilik ve elbette daha fazla tema yer alacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.