Akıllı Telefon Kasım 25, 2021 9:52

Xiaomi 12x, iPhone 7’den Bile Daha Dar Olacak

Xiaomi 12x cephesinde beklenti giderek artıyor. Xiaomi'nin kompakt boyutlarda olacak telefonu tek elle rahat bir şekilde kullanılabilecek.
Xiaomi 12x, iPhone 7’den Bile Daha Dar Olacak

Xiaomi, 2022 yılında yaygın şekilde satışa çıkaracağı üste segment telefonları aralık ayı itibariyle duyurmaya başlayacak. İlk etapta Xiaomi 12 modeli görücüye çıkacak. Bazı raporalar gelecek ay kompakt boyutlara sahip Xiaomi 12x modelinin de duyurulacağı bildiriyor. Fakat bu telefonun gelecek yılın ilk çeyreğinde satışa sunulabileceği yönünde gelişmeler de yok değil.

Xiaomi’nin kompakt telefonu merak ediledursun, güvenilir kaynaklar cihaz hakkında bilgiler aktarmayı sürdürüyor. Son olarak Xiaomi 12x’in tek elle kullanım noktasında en uygun telefonlardan biri olacağı bildirildi. Telefon, 145.4 uzunluğa ve 65,4 mm genişliğinde bir kasaya sahip olacak. Bu boyutlar, 12x’in iPhone 7’den (67.1 mm genişlik) bile daha dar olacağı anlamına geliyor. Bu nedenle akıllı telefon, tek elle kullanmayı tercih edenler için mükemmel bir çözüm olacaktır.

Xiaomi 12X

12x, 6.28 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 120Hz tarama hızında AMOLED ekrana sahip olacak. Daha küçük boyutlarda üst segment telefonlar mevcut, fakat telefon Xiaomi’nin son dönemde duyurduğu en küçük ekranlı model olarak karşımıza çıkacak. Telefona Qualcomm’un 7nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Snapdragon 870 işlemcisi güç verecek. Snapdragon 888/888 Plus’ın gerisinde kalan Snapdragon 870 sektördeki en verimli çalışan işlemciler arasında yer alıyor.

Xiaomi 12x’in öne çıkan özelliklerinden biri de 50 megapiksel ana kamera olacak. Öte yandan telefonda en düşük 67 watt destekli bir pil göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.