OPPO Kasım 25, 2021 18:51

OPPO 5G VoNR Testini Tamamladı! Kulağınıza İnanamayacaksınız!

VoLTE teknolojisinin bir üstü olan VoNR için çalışmalar tamamlandı. OPPO 5G VoNR ile sesli görüşme konusunda çığır açacak gibi görünüyor.
OPPO 5G VoNR Testini Tamamladı! Kulağınıza İnanamayacaksınız!

OPPO, bugün Haydarabad 5G laboratuvarından ilk VoNR çağrısını başarıyla gerçekleştirdiğini duyurdu. Şirket, girişimin Hindistan’da 5G teknolojisinin geliştirilmesine yönelik artan odaklanma ile uyumlu olduğunu söyledi. OPPO 5G VoNR ile sesli görüşmelerde resmen yeni bir devir başlayacak.

5G VoNR (Yeni Radyoda Ses/Video) aramaları, en yeni Reno6 serisi telefon ve OPPO’nun Haydarabad 5G İnovasyon laboratuvarında Keysight test çözümleriyle desteklenen uçtan uca 5G Bağımsız (SA) ağı kullanılarak yapıldı.

VoNR yani 5G Yeni Radyo üzerinden Ses, 5G ağının SA mimarisini tam olarak kullanan temel bir arama hizmetidir. Daha önceki arama hizmetleriyle karşılaştırıldığında, VoNR önemli ölçüde daha düşük gecikme süresi, büyük ölçüde iyileştirilmiş ses kalitesi ve görüntü kalitesi sağlayarak kullanıcılar için daha yüksek bir genel deneyim sağlar.

OPPO, bu girişimin başarısının, şirketin dünya çapında 5G ağları kuran operatörler ve iletişim ekipmanı tedarikçileri için 5G öncüsü ve cep telefonu ortağı tercihi konumunu yinelediğini söyledi.

Bu girişim hakkında yorum yapan OPPO Hindistan Hindistan Ar-Ge Başkanı Başkan Yardımcısı Tasleem Arif; “Hindistan’a olan bağlılığımız doğrultusunda, türünün ilk örneği olan bu girişimin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Haydarabad merkezli 5G laboratuvarımızdan gelen VoNR çağrısı, OPPO’nun inovasyon yolculuğunda bir başka kilometre taşıdır. Hindistan’daki 5G öncüsü olarak ekip, 5G teknolojisinin gerçek potansiyelini keşfetmek ve Hintli tüketicilere daha iyi bir 5G deneyimi sunmak için büyük adımlar atıyor.” ifadelerini kullandı.

OPPO 5G VoNR

OPPO’nun yeni teknolojisinin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Muhtemelen 5G ağlarının yaygınlaşması beklenecek ve 2-3 yıl içerisinde VoLTE yerine VoNR’ı kullanmaya başlayacağız. Kulağınıza inanamayacağınız kadar kristal kalitesinde ses deneyimi sunan bu teknolojinin 5G destekli tüm OPPO modellerinde yer alması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.