iPhone Kasım 25, 2021 9:18

iPhone 13 Fiyatı Roket Gibi Fırladı! İşine Bak SpaceX!

Apple Türkiye'nin satışları hem online hem de perakende mağazalarında durdurması sonrası iPhone 13 fiyatı roket gibi fırladı.
iPhone 13 Fiyatı Roket Gibi Fırladı! İşine Bak SpaceX!

Dolar ve Euro kurundaki anormal hareketlerden dolayı Apple Türkiye haklı olarak tüm satışlarını durdurma kararı almıştı. İlk olarak online mağazası olan Apple Store‘dan satışları durduran Apple daha sonra perakende mağazalarından da satışları durdurmuştu. Sonuna kadar haklı olan Apple’ın bu hamlesi fırsatçı satıcılara gün doğurdu. iPhone 13 fiyatı bu olaylardan sonra adeta bir roket gibi fırladı.

iPhone 13 Fiyatı Türkiye’de SpaceX’e Rakip Oldu

Yapılan son fiyat değişikliğinden sonra iPhone 13 Pro Max‘in fiyatı 39.799 TL‘ye kadar çıktı. Ana model ise 19.000 TL bandında satılıyor. Mini modele 15.000 TL isteyen bile var. Bu fiyatlar aslında bir nevi satın almayın politikası. Satıcılar aslında fiyatları bu denli artırarak satın almanın önüne geçmek istiyor. Çok kuduran varsa bu fiyatlardan tabii ki de telefon satın alabilir. Ancak motor fiyatına telefon almak pek mantıklı görünmüyor.

Apple Türkiye muhtemelen önümüzdeki Pazartesi günü tekrardan bir fiyat politikası belirleyecek ve fiyatlarını güncelleyecek. Dolar kuru 10 olur diye hesap yapan Apple, şimdi ise dolar kuru 15 olur diye hesap yapacak. Bu zamlardan sonra Apple ürünü satın almak gerçekten de hayal olacak gibi görünüyor. Sadece Apple değil 1 aya kalmadan diğer tüm firmalar da ürünlerinin fiyatlarını güncelleyecek.

iPhone 13 Fiyatı

Fiyatlar güncellemeden önce ihtiyacınız olan ne varsa almanızda fayda var. Çünkü yapılacak olan zam çok ciddi olacak. Apple Türkiye’nin yüzde 30‘a kadar zam yapması bekleniyor. Diğer firmalar da bu seviyelerde zam yapabilir. Bu yüzden elinizi çabuk tutsanız sizin için iyi olur.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.