Akıllı Telefon Kasım 25, 2021 11:49

Galaxy Z Fold 3 DxOMark Kamera Puanı Şaşırttı

Galaxy Z Fold 3 DxOMark kamera puanı açıklandı. Katlanabilir yeni nesil telefon özellikle fotoğraf çekiminde elde ettiği puanla şaşırttı.
Galaxy Z Fold 3 DxOMark Kamera Puanı Şaşırttı

Galaxy Z Fold 3 DxOMark kamera puanı açıklandı. Samsung’un bir süreden beri Türkiye’de satışta olan katlanabilir telefon hiç de fena olmayan bir kamera performansına imza attı. Galaxy Z Fold 3, söz konusu fotoğraf çekimi olduğunda Galaxy S21 Ultra ve iPhone 11 Pro Max’i geçmeyi başarıyor. Gerçi Galaxy S21 Ultra’nın DxOMark incelemesinden bu kamera puanını nasıl aldığını hala anlayabilmiş değiliz.

Galaxy Z Fold 3’ün kamerasına ortalama 124 puan verildi. Telefon bu puanla OnePlus 9 Pro, Galaxy S21 Ultra ve iPhone 11 Pro Max’in seviyesinde görünüyor. Galaxy Z Fold 3 elde ettiği puanla zirvenin uzağında kalsa da, söz konusu fotoğraf çekiminde elde ettiği 134 puan ile iyi bir iş çıkarıyor.

Galaxy Z Fold 3 incelemeye göre doğru pozlama, beyaz dengesi, gürültü seviyesi, iyi detay, videolarda yumuşak geçişler ve odaklama noktasında övgü almayı başarıyor. Eksilere gelince; HDR sahnelerde bazen kırpmalar, düşük ışıkta düşük ayrıntı, ultra geniş açılı çekimlerde görünen düşük ayrıntı ve renk saçaklar, düşük ışıklı ortamlarda video çekiminde yüksek gürültü ve yine düşük ışıklı ortamlarda yavaş odaklama kamera tarafında eleştiri aldı.

Galaxy Z Fold 3 Kamera Özellikleri

  • Ana kamera: F/1.8 diyaframa sahip 12 megapiksel sensör
  • Ultra geniş açılı kamera: F/2.2 diyaframa sahip 12 megapiksel sensör
  • Telefoto kamera: F/2.4 diyaframlı 2X optik lensli 12 megapiksel kamera
  • Video: 60 fps’de 4K, 240 fps’de 1080p, 960 fps’de 720p (4K/30 fps test edildi)
  • Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.