Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 25, 2021 8:21

Cardano(ADA) Fiyatında Son Durum! Düşüş Şiddetleniyor!

Büyük coinler arasında yer alan Cardano(ADA), yaşadığı tatsız olaylar sebebiyle düşüşe uğradı ve kuşkular yüksek. İşte gelişmenin detayları.
Cardano(ADA) Fiyatında Son Durum! Düşüş Şiddetleniyor!

İlk büyük altı kripto para arasında yer alan Cardano(ADA), kripto para ticaret platformu olan eToro’da düzenleyici endişeleri sebebiyle yıl sonuna kadar listeden ve işlemlerden çıkarılacağı haberinin ardından büyük düşüşe uğradı. ADA sahipleri ise kripto paradaki düşüşün devam edeceğinden korkuyor.

Cardano(ADA) Fiyatında Son Durum

eToro haberinden birkaç saat sonra Cardano’nun USD paritesinde 1.80$ olan satış fiyatı, 1.60$’a inerek haftalık olarak değerinin %12’sinin kaybına neden oldu. Eylül ayında görülen 3,1$ zirve fiyatından sonra başlayan satışlarla değer kaybı, bu gelişme ile daha da şiddetlendi.

eToro ise şu açıklamalarda bulunmuştu: “ABD kullanıcıları 26 Aralık 2021’den itibaren yeni ADA veya TRX pozisyonları açamayacak. Ek olarak, bu varlıklar için staking 31 Aralık 2021’de sona erecek.” “Bu değişiklikler, gelişen düzenleyici ortamdaki ilgili hususlardan kaynaklanmaktadır.” Ayrıca delist kararı, sadece ABD müşterileri için geçerli. Diğer ülke vatandaşları işlem yapabilmeye devam edecek.

Cardano

Yani eToro, Cardano’nun düzenleyici konularında kuşku duyarak listeden çıkarma kararı almış. Cardano’nun CEO’su da bu delist kararı için cevabını vermekte geç kalmadı. Charles Hoskinson, düzenleyiciler ile bir problem yaşamadığına büyük vurgu yaptı ve eToro’nun verdiği bu kararı şaşırtıcı olarak yorumladı.

ADA/USD paritesi metnimizi yazdığımız esnada 1.64$’dan işlem görüyor. Bu yazımızdaki içeriklerimiz kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.