Android Go Kasım 24, 2021 21:22

Yeni Sızdırıldı: Taptaze 4 Tane Yeni Nokia!

Yeni Sızdırıldı: Taptaze 4 Tane Yeni Nokia!

Teknoloji dünyasından bir şeyler saklamak gittikçe zorlaşıyor. Nokia da bunu bir kez daha yaşadı ve 4 tane yeni Nokia telefon sızdırıldı.

Evan Blass tarafından 4 yeni Nokia telefonun görüntüleri ve bu telefonlar hakkında bazı bilgiler paylaşıldı. Henüz haklarında çok fazla bir şey bilmiyoruz. Hatta isimlerini değil yalnızca model numaralarının biliyoruz. Bu sızıntılar tasarım dilinde küçük bir değişiklik gösteriyor.

İlk inceleyeceğimiz modeller N150dl ve N1530Dl. Bu iki cihaz muhtemelen birbiriyle ilişkili olacak. Her ikisinin de kamera çıkıntıları arka üst sol köşeye yerleştirilmiş. Sızıntı fotoğraflardan kamera markası ile ilgili bir çıkarım yapmak hayli güç. Yine de her iki cihazın kamera yerleşimin ortasında gözle görülür bir çizik olduğunu söylemek mümkün.

Parmak izi okuyucusu ise yan tarafa yerleştirilmiş gibi gözüküyor. Tabii Nokia sevdasından – sevdamızdan – vazgeçmemiş ve üste 3.5 mm bir jak koymayı ihmal etmemiş. Çentikten yola çıkarak iki modelin de orta seviyeye hitap edeceğini söyleyebiliriz.

yeni nokia N150DL yeni nokia N1530DL

                      Nokia N150dl                       •                Nokia N1530Dl

 

Diğer bahsedeceğimiz model ise N151DL. Nokia, bu modelde dairesel bir kamera çıkıntısı kullanmış. Bu tasarımı HMD uzun süredir akıllı telefonlarında kullanıyordu. Bu modelin giriş seviyesi olduğunu anlamak çok güç değil. Zira yalnızca bir kamerası var ve parmak izi okuyucusu yok. Cihazın alt kısmı ise oldukça kaba.

Bu yeni Nokia telefonların sonuncusu N152DL. Muhtemelen bir C serisi telefon. Yani Android Go sürümü kullanıyor. Tasarımı C1 ve C01’e oldukça benzer. Bu modelin güncel trendlerin bir kaç yıl gerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu açık yine de Android Go ile kapatılabilir. Buna ek olarak C serisi telefonların ilk hedefinin ekonomik ulaşılabilirlik olduğunu unutmamız gerekir.

yeni nokia N151DL yeni nokia N152DL

                   Nokia N151DL                             •               Nokia N152DL

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.