Google Pixel Kasım 24, 2021 11:57

Google Pixel 6a Uygun Fiyatı ile Dikkat Çekecek

Google'ın uygun fiyatlı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Google Pixel 6a sunacağı özellikler ile dikkatleri üzerine çekecek.
Google Pixel 6a Uygun Fiyatı ile Dikkat Çekecek

Google Pixel 6a, birkaç gün önce telefonun ekran içi parmak izi tarayıcısı, Pixel 6’ya benzer arka kamera çubuğu, metal çerçeve ve cam arkası ile karşımıza çıkmıştı. Bugün ise telefonun kamera özellikleri Google Kamera uygulamasında ortaya çıktı. Bu sızıntı telefonun kamera özelliklerini ve yonga seti ayrıntılarını bizlere gösteriyor.

Telefonun Pixel 6 ile aynı 50MP Samsung GN1 sensörünü kullanması bekleniyordu. Ancak bugün gelen sızıntılara göre telefonda, Pixel 5a’da kullanılan kamera sensörüyle aynı olan 12.2MP Sony IMX363 sensörü kullanılacak. Bununla birlikte, uygun fiyatlı telefon, Pixel 6 ile aynı 12MP ikincil ultra geniş arka kamera ve aynı 8MP ön kamera ile gelecek.

Özetlemek gerekirse Pixel 6a’da 12.2 megapiksel IMX363 birincil kamera, 12 megapiksel IMX386 ultra geniş kamera ve 8 megapiksel IMX355 ön kamera yer alacak.

Pixel 6a, Pixel 6 ile aynı Google Tensor GS101 yonga setine sahip olacak. Telefon ayrıca Google Asistan sesle yazma, Canlı HDR ve cihaz üstü çeviriler gibi Pixel 6’da bulunan özellikleri de alabilir.

Google Pixel 6a

Daha önceki söylentiler, telefonu 5a’dan biraz daha kalın hale getiren 152,2 x 71,8 x 8,7~10,4 mm (kamera çıkıntısı dahil) boyutlarını ortaya çıkardı. Bu nedenle Pixel 5a’daki 4.680mAh pil ile karşılaştırıldığında daha büyük bir pil içerebilir.

Lansman ülkeleri de dahil olmak üzere telefon hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek için beklememiz gerekecek. Teknik özellikler ortaya çıktığından, Pixel 6a’nın yakında tanıtılmasını bekleyebiliriz. Türkiye pazarını es geçecek olan bu modelin 400 ila 500 dolar arasında fiyatlandırılması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.