Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 24, 2021 17:32

Benzin, Motorin ve Otogaz Zamlandı! Bu Zam Çok Üzecek!

Kurlardaki artıştan dolayı benzin, motorin ve otogaza zam yapılacağı söyleniyordu. Söylentiler doğru çıktı ve tarihi zam geldi.
Benzin, Motorin ve Otogaz Zamlandı! Bu Zam Çok Üzecek!

Türkiye’de TL’nin tarihi bir şekilde değer kaybetmesi fiyatlara yansımaya başladı. Apple Türkiye’nin satışları durdurmasından sonra bir zam haberi de benzin, motorin ve otogaz cephesinden geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) gelen habere göre bu gece yarısından (00:01) geçerli olmak üzere benzine 1,02 TL, motorine 1,06 TL, otogaza ise 65 kuruş zam gelecek.

Bugün yapılan tarihi zam ile birlikte;

Benzinin litresi Ankara’da 9,73 TL’ye, İstanbul’da 9,68 TL’ye, İzmir’de 9,75 TL’ye

Motorinin litresi Ankara’da 9,82 TL’ye, İstanbul’da 9,76 TL’ye, İzmir’de 9,84 TL’ye

LPG yani otogazın litresi İstanbul’da 7,54 TL’den 8,19 TL’ye, Ankara’da 7,64 TL’den 8,29 TL’ye, İzmir’de 7,66 TL’den 8,31 TL’ye yükselecek.

Bu zamlardan sonra bir zammın daha olması ve benzinin artık çift haneli 10 TL‘yi geçeceği söyleniyor.

Son aylarda benzine, otogaza ve motorine yapılan zamlar büyük tepki toplamıştı. Ancak bu zamlar genellikle 60 kuruşu geçmeyecek şekilde yapılıyordu. Doların artması ve enerji konusunda dışı bağımlı olmamızdan dolayı bu zammın bu denli büyük olması kaçınılmazdı. Bu süreçten sonra ne olacağı çok önemli. Muhtemelen 10 TL bandı Aralık ayında aşılacak ve benzine ciddi zamlar yapılmaya devam edilecek…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.