Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 24, 2021 15:25

AMD Ryzen İşlemci Fiyatları Sert Düştü!

Son zamanlarda talebi oldukça artan AMD Ryzen işlemci serisi büyük indirime girdi. Özellikle APU işlemciler dikkat çekiyor. İşte gelişmeler.
AMD Ryzen İşlemci Fiyatları Sert Düştü!

Uzun süredir yaşanan ekran kartı kıtlığında APU işlemciler oldukça cezbedici bir duruma geldi. Ayrıca AMD’nin yüksek performanslı işlemcileri de Intel’in işlemcilerine göre yüksek talebe sahip. Microcenter’in yaptığı yeni indirimler ile AMD Ryzen işlemci fiyatları oldukça düştü.

AMD Ryzen APU ve Amiral Gemisi İşlemciler Büyük İndirimde!

Amiral gemisi masaüstü işlemcisi AMD Ryzen 9 5950X’in 12 çekirdekli versiyonu 80 dolarlık indirimle 469.99$’a düşerek büyük indirime sahip oldu. Ayrıca APU serisinin amiral gemisi Ryzen 7 5700G, aynı şekilde 80 dolarlık  indirimle 279.99$’dan satışta.

Diğer dikkat çeken diğer iki indirim ise Ryzen 5 ve Ryzen 7 serisinden. APU işlemci olan Ryzen 5 5600G, 60 dolar indirim ile 199.99 dolara geriledi. En büyük indirimi ise Ryzen 7 5800X Vermeer serisi aldı. Yaklaşık 150 dolarlık indirim ile 449 dolardan 299.99 dolara gerileyen işlemci, büyük talep görüyor.

AMD Ryzen İşlemci

Bu indirimler tatil sezonu sebebiyle ve Ryzen işlemcilerin 5. yılını kutlanması adına yapıldığını öğrendik. Ryzen serisi ilk çıktığında büyük heyecan getirmişti ve AMD’nin geliştirdiği yeni teknolojiler işlemci sektöründe yeni bir dönem ve rekabeti de başlatmıştı.

Büyük ivme yakalayan AMD, son zamanlarda iş istasyonları için de işlemci serileri tanıttı. EPYC Milan-X işlemci serisi ile büyük ilgi çeken şirketten yeni teknolojiler sabırsızlıkla bekleniyor. Yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.