Snapdragon Kasım 23, 2021 12:56

Snapdragon İsim Değiştiriyor! İşte Yeni İsmi!

Qualcomm'un Snapdragon yonga setinde isim değişikliği yapacağı ortaya çıktı. Peki, yeni isimlendirme politikası nasıl olacak?
Snapdragon İsim Değiştiriyor! İşte Yeni İsmi!

Qualcomm, yonga setleri için yeni, basitleştirilmiş ve tutarlı bir adlandırma yapısını onayladı. Yaklaşan amiral gemisi Snapdragon 8 serisi platformundan başlayarak, yeni yonga setleri, şirketin diğer ürün kategorileriyle uyumlu olacağını söylediği tek haneli bir seri ve nesil numarasına geçecek. Şirket ayrıca Qualcomm ve Snapdragon markalarını uygun olduğu durumlarda Qualcomm markasıyla özel bağlarla ayırdığını duyurdu.

Snapdragon yeni ismi ile karşımıza çıkacak

Daha önceki söylentiler, yeni yonga setinin SD 898 olarak adlandırılacağını ortaya çıkarmıştı. Ancak Qualcomm’un bu açıklamasından sonra bu yonga setinin Snapdragon 8 Gen 1 olarak isimlendirileceğini söyleyebiliriz. Açıklamalara göre yalnızca 8 serisi olan premium katman ürünlerini temsil etmek için kullanılacak. Ayrıca diğer ürünler için Midnight, Gunmetal, Nickel ve Red renklerini kullanacak.

Qualcomm ayrıca, SD bağlantılı platformlarla ilerlemeye devam ederken 5G’nin artık yonga seti markasının bir parçası olmayacağını söyledi. Ayrıca, Tüm rozetlerin daha temiz, modern ve basit bir görünüm ve hisle yeniden tasarlanacağını belirtti. Qualcomm’un otomotiv portföyü, platform ve deneyim katmanı düzeyinde SD markalı olacak. Örneğin bunlar SD Ride Platform ve SD Digital Chassis olarak isimlendirilecek. Gelecek hafta tanıtılan bir sonraki amiral gemisi yonga seti hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacak.

Snapdragon

Qualcomm Technologies Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Don McGuire; “Geleceğe baktığımızda ve platformlar, özellikler ve deneyimler arasında devam eden büyümeyi tahmin ederken, Snapdragon’u kategoriler arası lider bir teknoloji markası haline getirmek için atılan cesur adımlar üzerinde düşünmenin ve bir sonraki adıma hazırlanmanın zamanı geldi. Kitlemiz büyüdükçe ve yakınlık arttıkça, Snapdragon her zamankinden daha fazla cihazın merkezinde olacak ve dünya çapında yeni hayranlara ilham verecek. Markamızın özüne sadık kalarak çekiciliğini genişletmek için daha büyük bir çadıra, deyim yerindeyse daha uzun bir oyun alanına ihtiyacı olacak. Bunu akılda tutarak, yeni yaratıcı düşünceyi uyguluyoruz, modernleştirirken, düzene koyarken ve basitleştirirken marka ikonografimizi kutluyoruz. Snapdragon’a, mevcut hayranlarla sürekli tanınma ve alaka düzeyi ve yenileriyle keşif ve rezonans için yer veriyoruz. Evrimden daha fazla heyecan duyamazdık. Yeni, taze ve zamanı geldi. Her zaman üstün performansı temsil edecek olan Snapdragon markamız için yeni bir döneme girdik. Teknolojimizi geliştirirken, tüketicilerin beklentilerinin ötesine geçerek ve hak ettikleri premium deneyimleri yaratarak markayı geliştirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.