Akıllı Telefon Kasım 23, 2021 14:50

OPPO Reno 6 ve Reno 5 Arasındaki Farklar! Hangisini Satın Almalı

OPPO Reno 6 4G bugün itibariyle Türkiye'de satışa sunuldu. Peki OPPO Reno 6 ve Reno 5 arasında hangi farklar bulunuyor? Fiyat farkı ne kadar?
OPPO Reno 6 ve Reno 5 Arasındaki Farklar! Hangisini Satın Almalı

Uzun bir bekleyişin ardından OPPO Reno 6 4G bugün itibariyle ülkemizde satışa sunuldu. Telefonun detaylarını buradaki haberimizde bulabilirsiniz. Bu haberimizde OPPO Reno 6 ve Reno 5 arasındaki farklara değineceğiz. Fiyat farkı ne kadar, hangisini almaya değer?

Öncelikle görünüm noktasında farklara değinelim. OPPO Reno 5 ve Reno 6 önden bakıldığında birbirine benziyor, fakat önemli bir fark dikkatlerden kaçmayacaktır. Reno 6 4G modelinde alt çerçeve önemli ölçüde inceltilmiş görünüyor. Arka bölüme baktığımızda kamera yapıları birbirine benziyor. Tek farkın Reno 6’da LED flaşın biraz daha yukarı taşınması olmuş.

Tasarım tarafındaki sınırlı farkları donanım tarafında da görüyoruz. Her iki telefon, teknik özellikleri söz konusu olduğunda da birbirine oldukça benziyor.

OPPO Reno 5

OPPO Reno 5

Reno 6 ve Reno 5 modellerinin ikisinde de 6.4 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 90Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran kullanılıyor. Öte yandan telefonların ikisine de Snapdragon 720G yonga seti güç veriyor.

Telefonların kamera birimleri 64 megapiksel ana, 8 megapiksel ultra geniş açılı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik şeklinde. Burada sadece ana kameralarda Reno 5’teki ana kamerada sensörün biraz daha büyük olduğunun altını çizelim.

Her iki telefon 8GB RAM + 128GB dahili depolama ile geliyor. Reno 5’teki eMMC bellek biriminin yerini Reno 6’da neyse ki UFS 2.1 alıyor. Diğer taraftan telefonların ikisinde de 44 megapiksel ön kamera, 50 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde pil yer almakta. Görüldüğü üzere teknik özelilkler noktasında da iki telefon arasında dikkate değer bir fark bulunmuyor. Gelelim telefonların fiyatına…

Reno 6 4G’nin Türkiye fiyatı 7.299 TL olarak açıklandı. Reno 6 ise halihazırda en düşük 6.300 TL‘den satılmakta. Reno 5’in Türkiye’ye 4.999 TL’den giriş yaptığını ve son dönemde fiyatının dikkate değer şekilde arttığını görüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.