Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 23, 2021 19:51

Huawei P40 ve Mate 30 için EMUI 12 Yayınlandı

Huawei, Android tabanlı telefonlarına güncelleme sunmaya devam ediyor. Şimdi de Huawei P40 ve Mate 30 için EMUI 12 yayınlandı.
Huawei P40 ve Mate 30 için EMUI 12 Yayınlandı

Çinli teknoloji devi Android‘i terk edip çareyi HarmonyOS 2.0 işletim sisteminde arasa da, Android ile çalışan telefonlarına destek sunmaktan vazgeçmiyor. Bugün Huawei, dünya çapında Huawei P40, Mate 30 ve P40 Pro modelleri için EMUI 12 sürümünü kullanıma sunmaya başladı. Yeni arayüz güncellemesi kullanıcı arayüzünde yeni özellikler ve önemli değişiklikler içermesi ile dikkatleri üzerine çekiyor.

EMUI 12 güncellemeniz henüz beta aşamasında!

Aktarılan bilgilere göre yazılımın beta sürümü EMUI 12.0.0.211 olarak numaralandırılıyor ve yaklaşık 5.5 GB büyüklüğünde oldukça büyük bir boyuta sahip. Arayüz güncellemesi, daha kolay işbirliği için kontrol panelinde birden fazla cihaz içeren bir bölüm sunuyor. Ayrıca yeni yazı tipleri, nöromorfik tasarım, akıllı klasörler, bildirim çubuğu ve kontrol paneli, paylaşılan güvenlik, cihazlar arasında dosya yönetimi de güncelleme ile Huawei telefonlarına ekleniyor.

Beta testine katıldıysanız, Ayarlar>Sistem ve Güncellemeler>Yazılım Güncelleme>Güncellemeyi Kontrol Et bölümünden güncellemeyi indirip yükleyebilirsiniz. Şimdilik sadece beta testine katılanlara sunulan bu güncelleme muhtemelen Huawei’nin son Android tabanlı arayüz güncellemesi olacak.

EMUI 12

Huawei’nin kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’e önümüzdeki süreçte daha fazla önem vermesi ve arayüzü bu işletim sistemi üzerine kurup yoluna emin adımlar ile devam etmesi bekleniyor. Android ile çalışan telefonlarını HarmonyOS’e güncelleyecek olan Huawei, bu sayede kendi ekosistemini kuracak. Tek bir çekirdek üzerinden parçacıklara ayrılarak çalışan HarmonyOS işletim sistemi Huawei’nin geleceği olacak gibi görünüyor.

EMUI arayüzünün belli başlı hatlarını HarmonyOS’te de kullanan Huawei, önümüzdeki yıl arayüz konusunda büyük değişikliklere gidebilir. Bakalım Çinli teknoloji üreticisi 2022’de nasıl bir yol izleyecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.