Mobil Kasım 23, 2021 20:24

Amazon Oyun Dağıtmaya Devam Ediyor! Hem De EA!

Amazon ve EA firmalarından oyuncuların yüzünü güldürecek haber geldi. İki şirketin anlaşmasıyla, Amazon bir kaç ay ücretsiz oyun dağıtacak.
Amazon Oyun Dağıtmaya Devam Ediyor! Hem De EA!

Bir süredir oyun servisleri arasında esen ücretsiz bilgisayar oyunun dağıtma işine Amazon da dahil olmuştu. Amazon, bu hizmeti sadece Prime üyelerine özel hale getirmiş ve kendi oyun servisini kurmuştu. Dev şirket tarafından oyunların yanı sıra oyun içi içerikler, kıyafetler vb. de veriliyor. Şirket önümüzdeki aylarda bu kapsamda EA ile bir işbirliğine gidiyor.

Prime üyelerine özel Prime Gaming ile birlikte Amazon, EA oyunları dağıtacak. Aralık ayına özel verilecek olan ücretsiz Origin uygulaması kodu ile kullanıcıların erişebileceği ilk oyun ise efsane oyun Need for Speed Hot Pursuit (Remastered) oldu.

Tabii ki bu oyun her ne kadar efsane de olsa işbirliği bununla sınırlı değil. Aralık ayı sonrasında da bir kaç ay devam edecek kampanya da dört tane daha EA oyunu verilecek. Bu oyunların A+ oyunlar olması beklenmese de oyuncuları tatmin edecek oyunlar geleceğe benziyor.

Hali hazırda Amazon Kasım ayında EA oyunu Dragon Age Inquisition veriyor. Fakat işbirliği sadece oyunları değil oyun içi içerikleri de kapsıyor. Örneğin Apex Legends ve Battlefield 2042 için bazı kostümler ve diğer oyunlar için ekstra DLC’ler de mevcut.

Amazon Prime Gaming yalnızca bu oyun ve bu içerikleri sunmuyor tabii ki. Aralık ayındaki diğer ücretsiz oyunlar ise;

  • Frostpunk
  • Journey to the Savage Planet
  • Football Manager 2021
  • Tales of Monkey Island
  • Morkredd
  • Spellcaster University
  • Youtubers Life
  • Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

Oyunların size her açıdan bir şölen yaşatacağı söylenemez ama her oyuncuya hitap edecek bir oyun bulmak çok olası. EA her ne kadar son yıllarda imajını sarsmış olsa da gelecek ücretsiz oyunlar gene de beklemeye değebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.