Akıllı Telefon Kasım 22, 2021 9:20

Xiaomi 12 ve MIUI 13 Aynı Gün Tanıtılacak! İşte Tarih

Çinli kaynaklardan gelen bilgilere bakılırsa Xiaomi 12 ve MIUI 13 aynı gün tanıtılacak. Hatta bunun için bir tarih bile verildi.
Xiaomi 12 ve MIUI 13 Aynı Gün Tanıtılacak! İşte Tarih

Aralık ayının gelmesiyle birlikte Xiaomi cephesinde önemli duyurular da başlamış olacak. Qualcomm, aralık ayı başında düzenleyeceği etkinlikle birlikte Snapdragon 898 işlemcisinin duyuracak. Bu işlemci birkaç gün sonrasında tanıtılacak Xiaomi 12 modelinde ilk olarak kullanılacak. Çin’den gelen bilgilere göre Xiaomi’nin aynı etkinlikte yapacağı bir diğer önemli duyuru MIUI 13 sürümü olacak. Xiaomi 12 ve MIUI 13 Çinli şirketin 16 Aralık tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte tanıtılacak.

Hem Xiaomi 12 hem de bir sonraki MIUI sürümüne ait bugüne kadar çok sayıda sızıntı gerçekleşti. Xiaomi 12’nin nasıl bir tasarıma sahip olacağı hala gizemini koruyor. Son raporlar Mix 4’e benzer bir tasarımın karşımıza çıkacağı yönünde.

Xiaomi 12’de 2K çözünürlüğünde ve 1Hz – 120Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızına sahip olacak Samsung üretimi E5 AMOLED ekran kullanılacak. Her ne kadar aynı gün MIUI 13 tanıtılacak olsa da Xiaomi 12’nin yazılım biriminde Android 11 / MIUI 12.5 yer alması bekleniyor.

Telefonda 100 watt hızlı şarj destekli 4.700 mAh büyüklüğünde pil yer alacak. Ekran altı parmak izi tarayıcısı, Harman Kardon desteli stereo hoparlör, IP68 sertifikası ve 8GB / 12GB RAM ve 256GB dahili depolama telefonda öne çıkan diğer bazı gelişmeler olacak. Öte yandan Xiaomi aynı etkinlikte daha kompakt bir boyuta sahip Xiaomi 12x modelini de duyuracak.

Xiaomi 12 serisi bu şekilde bir tasarımla gelebilir.

Xiaomi 12 serisi bu şekilde bir tasarımla gelebilir.

MIUI 13’e geldiğimizde ise Xiaomi kullanıcıları yeni arayüz sürümüyle birlikte artık sorunsuz bir deneyim yaşamak istiyor. Görsel anlamda büyük değişimler getirecek olan MIUI 13’te  kayan widget’lar, özelleştirilmiş bildirim yönetimi, sanal RAM ile bellek genişletme, daha akıcı animasyonlar, gelişmiş güç yönetimi, daha gelişmiş ekran sürekli açık işlevi,  daha iyi gizlilik ve elbette daha fazla tema yer alacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.