Nokia Kasım 22, 2021 16:50

Nokia KaiOS Telefonlar Avrupa’ya Açılıyor! Peki, Türkiye?

Nokia'nın işletim sistemi için Avrupa müjdesi geldi. Nokia KaiOS telefonlar çok yakında Avrupa pazarına girecek. Peki, Türkiye?
Nokia KaiOS Telefonlar Avrupa’ya Açılıyor! Peki, Türkiye?

Android ile tekrardan hayat bulan Nokia, bu süreçte boş durmamış ve uygun fiyatlı telefonları için Nokia KaiOS işletim sistemini duyurmuştu. Düşük bütçeli telefonlarda kullanılan bu işletim sisteminin WhatsApp desteğinin de olması çoğu kullanıcı tarafından olumlu bir şekilde karşılanmıştı. 99 dolar bandında telefon satma imkanı tanıyan bu işletim sisteminin şimdi de Avrupa pazarına geleceği ortaya çıktı.

Nokia’nın bir sonraki telefonunun N139DL kod adına sahip olması bekleniyor. KaiOS 3.0 ile çalışan bu telefon 4G yani LTE ve 2.4GHz Wi-Fi ağını destekleyeceği söyleniyor. Bu sızıntıdan sonra Nokia N139DL; Nokia 6300 4G, Nokia 2720 Flip, Nokia 800 Tough, Nokia 8000 4G ve Nokia 8110 4G modellerinin de bu işletim sistemi ile geleceği ve Avrupa pazarında satışa sunulacağı ortaya çıktı.

Nokia KaiOS

Aslında bu işletim sistemi 2017 yılında KaiOS Technologies tarafından geliştirildi. Nokia bu işletim sistemini benimseyerek Çin ve Hindistan gibi pazarlarda önemli başarılara imza attı. Bu telefonların Avrupa pazarına gelecek olması oldukça sevindirici. Türkiye pazarını bir süredir pas geçen Nokia, eğer pazarı iyi okuyabilirse bu işletim sistemli telefonlarını Türkiye’ye de getirir.

Artık giriş segment Android telefonların fiyatları maalesef ki 3.700 TL bandına kadar dayandı. Bu yüzden Türkiye pazarı için düşük bütçeli telefonlar büyük önem taşıyor. Nokia’nın ülkemizde düşük bütçeli telefonları ile başarı elde edeceğini düşünüyoruz. Bakalım firma da böyle düşüp, Türkiye pazarına dönüş yapacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.