AMD Kasım 21, 2021 18:52

Yeni AMD Radeon RX XT Serisi, Ekran Kartı Krizine İlaç Gibi Gelecek!

RDNA2 teknolojisine dayanması beklenen yeni AMD RX XT ekran kartı üyeleri, giriş seviyesinde olacak ve büyük güçler sunacak. İşte detaylar.
Yeni AMD Radeon RX XT Serisi, Ekran Kartı Krizine İlaç Gibi Gelecek!

Ekran kartı krizi ve pahalılığı son zamanlarda en yükseğe çıkmışken şirketten sevindirici yeni bilgiler ortaya çıktı. İddiaya göre AMD, RX XT serisinin RDNA2 GPU’lara bağlı yeni ekran kartlarını geliştiriyor.

Giriş Seviyesi AMD Radeon RX 6500 XT ve Radeon RX 6400 Ekran Kartları Yolda!

Güvenilir kaynaklardan ortaya çıkan raporlara göre, AMD iki yeni RDNA2 GPU destekli ekran kartı Radeon RX 6500 XT ve Radeon RX 6400’ü piyasaya sürecek. Giriş seviyesi olması beklenen bu iki ekran kartı, yaşadığımız donanım krizine çok faydalı olacak.

Ekran kartının özelliklerine geldiğimizde ise hem Radeon RX 6500 XT’nin hem de Radeon RX 6400’ün 4 GB GDDR6 belleğe sahip olacağını ve bu nedenle 64 bit veri yolu arayüzü ile geleceklerini anlayabiliriz. RDNA2 grafik işlemcisine sahip olacak bu iki ekran kartı, giriş seviyesindeki performansı artıracaklar.

AMD RX XT

Ayrıca Navi 24 çekirdeklerini içerecek bu iki ekran kartımız, birinci sınıf 1080p oyunda yüksek performanslar sunacak.

Radeon RX 5500XT gibi giriş seviyesi kartların yeni alacak bu yeni XT ve RX ekran kartları, 200 ve 250 ABD Dolarının altında olan giriş seviyesi segmenti hedefleyecek. Kartların 2022’nin 1. çeyreğinde piyasaya sürüleceği de bilgilerde. Çip krizinin daha da yoğunlaşacağı dönemde piyasaya sürülmeleri sevindirici olacak. Yeni gelişmeler için takipte kalınız.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.