Akıllı Telefon Kasım 21, 2021 8:52

Google Pixel 6a Sızdırıldı! Uygun Fiyatlı Bir Model

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro pahalı mı geldi? Google şimdi Pixel 6a modelini hazırlıyor. Telefonun yüksek çözünürlüklü görüntüleri yayınlandı.
Google Pixel 6a Sızdırıldı! Uygun Fiyatlı Bir Model

Google geçen ay Pixel 6 ve Pixel 6 Pro akıllı telefonlarını piyasaya sundu. Telefonlar benzersiz bir tasarıma sahip olup içerisinde Google tarafından gekliştirilen Tensör adlı bir işlemci yer alıyor. Arama motoru devi şimdi Pixel 6 serisini bütçe dostu bir modelLe genişletmek istiyor. Güvenilir bir kaynak Google Pixel 6a modelinin yüksek çözünürlüklü görüntülerini paylaştı.

Pixel 6a, önden bakıldığında Pixel 6 gibi görünüyor. Telefonda 6.2 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alacak. Ön kamera ekran üzerinde merkeze konumlandırılıyor. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun ardından böylece “a” serisi Pixel telefonlarda da uzun zaman sonra bir tasarım yenilenmesi gerçekleşecek.

Arka bölüme baktığımızda Pixel 6 serisindeki kamera şeridi olduğu gibi Pixel 6a’ya taşınıyor. Görsellerden anladığımız kadarıyla telefonun arkasında iki kamera yer alıyor. Kamera biriminin Samsung GN1 sensörlü 50 megapiksel ana ve 12 megapiksel ultra geniş açılı sensörden oluştuğu bildiriliyor. Öte yandan Pixel 5a’dan farklı olarak Pixel 6a’da 3.5 mm kulaklık girişine artık yer verilmiyor.

Pixel 6a’nın Snapdragon 778G işlemcisinden güç alması bekleniyor. Kutudan Android 12 sürümüyle çıkacak telefonda 6-8GB RAM, 128GB dahili depolama ve ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı öne çıkan diğer bazı özellikler olacak. Google’ın Pixel 6a modelini yeni yılla birlikte resmileştirmesi bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.