Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 20, 2021 11:50

Xiaomi Elektrikli Otomobilleri için Çok Büyük Adım Attı!

Xiaomi, gelecekte seri üretime geçireceği elektrikli otomobilleri için ikinci şirket kaydını gerçekleştiriyor. İşte gelişmenin detayları.
Xiaomi Elektrikli Otomobilleri için Çok Büyük Adım Attı!

Xiaomi, bu yılın başlarında akıllı elektrikli otomobil sektörüne girmeyi planladığını duyurmuştu. Çinli teknoloji devi, kendi elektrikli otomobillerini piyasaya sürmenin önemini vurgulamak için elektrikli araç üretme hayalini gerçekleştirmeyi umduğu Xiaomi EV Company Limited’i tanıtmıştı. Ancak bu şirketlerin yenisini de bünyesine ekliyor.

Çinli Dev Elektrikli Otomobil Sektöründe Hız Kazanıyor!

Elektrikli otomobil sektöründe gerçekten de ilerlemek isteyen şirket şimdi “Xiaomi Automobile Technology Co. Ltd.” olarak bilinen ikinci otomobil şirketini tanıttı. Pekin’de kayıtlı olan şirketin 1 milyar yuan kayıtlı sermayeye sahip olduğu söyleniyor ve iş kapsamı elektrikli araçlarının imalatını ve teknoloji geliştirmeyi içeriyor.

Xiaomi

Ayrıca Xiaomi’nin kurucusu Lei Jun, 2024’ün ilk yarısında kendi elektrikli otomobillerini seri üretmeye başlamasının beklendiğini de açıkladı. Çinli teknoloji devi, Evergrande Group’a bağlı olan elektrikli araç işinin %65’ini de satın almak istiyor. Bu durumda Xiaomi’nin elektrikli araç sektöründe gerçekten de ciddi olduğunu ve sürdürülebilir araçlarını piyasaya süreceğini söyleyebiliriz.

Çinli dev şu anda seri üretime geçireceği yeni elektrikli otomobillerinin araştırma ve geliştirmesini sürdürürken bir yandan da bu araçları üretecek şirketlerin kapasitesini artırıyor. Bu araçlarda hangi teknolojilerin görüleceği büyük merak konusu. Zamanla hakkında daha da yeni bilgiler öğreneceğimiz Xiaomi’nin elektrikli araçları hakkında yeni gelişmeleri kaçırmamak için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.