Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 20, 2021 15:56

Spotify Karaoke Özelliği Geldi, Hem de Ücretsiz!

Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Spotify, nihayet şarkı sözü ve karaoke özelliğini müzik severlere sunuyor İşte gelişmenin detayları.
Spotify Karaoke Özelliği Geldi, Hem de Ücretsiz!

Günlük hayatımızda yaygın olarak kullandığımız uygulamalardan olan Spotify, büyük kullanıcı kitlesiyle müzik sektöründe önde geliyor. Ancak Spotify üzerinde karaoke özelliğinin olmaması bir dezavantajdı. Yeni çıkan gelişmeler ise bu durumu değiştiriyor.  Mikrofonlarınızı hazırlayın ve yazımızı okumaya devam edin.

Musixmatch ve Spotify Ortaklığı, Yeni Şarkı Sözü ve Karaoke Özelliğini Getiriyor!

Artık Spotify üzerindeki her müziğin bir alt yazısı olacak ve kullanıcılar şarkıların alt yazılarını gerçek zamanlı olarak ilerlerken takip edebilecek. Musixmatch veritabanında bulunan alt yazılar, Spotify’a entegre edildi ve dilediğimiz şarkının alt yazılarını görebileceğiz. Karaoke yapmayı veya şarkı söylemeyi sevenler için oldukça sevindirici olan bu gelişme, sektörde büyük ilgi görüyor.

Bu yeni şarkı sözü özelliği, tüm Spotify platformlarında mevcut durumda. İster Spotify Premium abonesi olun veya olmayın bu özellik herkes tarafından erişilebilir. Kullanıcılar, yeni şarkı sözü özelliği ile Spotify üzerindeki şarkılarda keyifle karaoke yapabilecek ve ek alt yazı sitelerine bakmadan şarkıları söyleyebilecekler.

Spotify

Bu iki şirket arasındaki ortaklık aslında ilk değil. 2015’te Musixmatch, Spotify’ın PC sürümü için gerçek zamanlı şarkı sözleri sağlamaya başlamıştı ancak aralarında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle bir yıl sonra yollarını ayırmışlardı. Ancak bu son gelişme ile şirketin birbirleriyle eskiye göre daha iyi geçindiğini anlıyoruz.

Bu tür güncel gelişmeleri kaçırmamak için sıkı takipte kalmayı unutmayın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.