Akıllı Telefon Kasım 20, 2021 13:53

Meizu mblu Serisi Uygun Fiyatlı Bir Modelle Yeniden Doğuyor

Meizu, mblu serisi altında üç yıla aşkın süredir telefon duyurmuyor. Meizu mblu 10 ile seri küllerinden doğuyor diyebiliriz. İşte özellikleri...
Meizu mblu Serisi Uygun Fiyatlı Bir Modelle Yeniden Doğuyor

Meizu, uygun fiyatlı akıllı telefonları konumlandırdığı “mblu” serisine yeniden hayat veriyor. Çinli üretici üç yıldan fazla süredir seri altında herhangi bir telefon duyurusu gerçekleştirmedi. Meizu mblu 10 ile seriye yeniden hayat verilecek.

Mblu 10, Çin’de TENAA belgelendirme kuruluşu tarafından onaylandı. Bu süreçte hem telefonun tasarım hem de teknik detayları netlik kazanmış durumda. Tasarımdan başlayacak olursak; ön kamera ekran üzerinde merkeze konumlandırılmış görünüyor. Burada muhtemelen kamera için bir çentik ayrılmış olmalı. Görüntü net olmadığı için çerçeve kalınlıkları hakkında bilgi sahibi olamıyoruz.

Arka bölüme baktığımızda sol üst köşede üç kamera ve LED flaşı içerisinde alan dikdörtgen bir kamera tasarımı karşımıza çıkıyor. Alt ve üstteki kameralar ortadakine göre fazlasıyla büyük görünüyor.

Telefonun teknik özelliklerine sıra gelince; işlemci biriminde 2GHz sekiz çekirdekli bir yonga seti yer alıyor. Yalnızca 4G destekli olacak telefonda 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde LCD ekran kullanılacak.

İçerisinde 10 watt destekli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefon siyah, beyaz ve yeşil renklerde çıkış yapacak. Mblu 10 ülkesinde 1499 yuan / 235 $ seviyesinde fiyatlandırılacak.

Öte yandan Meizu, Çin’de 50 milyon akıllı telefon sevkiyatına ulaşmayı planlıyor. Mblu 10 gibi bütçe dostu modeller bu hedef ulaşmada önemli rol üsteleneceğe benziyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.