Xiaomi Kasım 18, 2021 15:57

Xiaomi 12 Seri Üretime Girdi! Yakında Geliyorlar!

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 12 seri üretime girdi. Çok yakında iki canavar bizlerle birlikte olacak. İşte detaylar.
Xiaomi 12 Seri Üretime Girdi! Yakında Geliyorlar!

Xiaomi‘nin önümüzdeki ay merakla beklenen Xiaomi 12 ailesini tanıtması bekleniyor. Etkinliğe sayılı günler kala bugün yeni canavarlar hakkında bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Aktarılan bilgilere göre, Xiaomi 12’ler bugün itibariyle seri üretime girmiş bile. Yani telefon tanıtılır tanıtılmaz anavatanı olan Çin’de satışa sunulabilir. Stok sorunu yaşamak istemeyen ve çip krizini bertaraf etmek isteyen Xiaomi, bu sayede önemli bir kozu elinde bulunduracak.

Xiaomi 12 çok yakında bizlerle olacak

Bir diğer haber ise Xiaomi 12’nin mevcut nesil modellerden farklı olarak tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağı. Son bilgilere göre telefon Mi 11’e benzer bir yapıda olacak. Ancak ekran konusunda yeni seri yanlara doğru kıvrımlı bir tasarıma sahip olacak. Tasarımsal açıdan büyük yenilikle sunacağı söylenen yeni canavarlar, kamera yerleşimi konusunda da bizleri şaşırtmayı başaracak.

Xiaomi 12 özellikleri

Xiaomi 12’de 50 Megapiksel çözünürlüğünde 1/1.3 inç büyüklüğünde ana lensin yer alması bekleniyor. Snapdragon 898 yonga setinden beslenecek olan ana modele bir de mini model eşlik edecek. iPhone 13 mini‘nin karşısına konumlandırılacak olan bu minik canavarda Snapdragon 870 yonga setinin kullanılması çok yüksek görünüyor. Çünkü Çinli firmanın mini modelde fiyatı uygun tutması gerekiyor ki rakipleri ile mücadele edebilsin.

Türkiye pazarına 2022’nin ilk yarısında gelecek olan Xiaomi’nin yeni canavarlarının fiyat açısından bizi üzeceği ortada. Muhtemelen ana model ülkemizde güncel kurlardan dolayı 12.000 TL seviyesinden giriş yapacak. Mini modelin ise 9.999 TL bandından girmesini bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.