Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 18, 2021 11:52

Dolar Kuru Güncellemeleri Başladı! Fiyatlar Artıyor!

Teknoloji mağazaları dolar kuru güncellemelerine hafiften başladı. Teknolojik ürünlerin fiyatlarında beklenen artış başladı.
Dolar Kuru Güncellemeleri Başladı! Fiyatlar Artıyor!

Dolar kuru ülkemizde son haftalarda ilginç bir yükselişe geçti. Haberi yazdığımız sıralar 10.71 bandında seyreden kurun ürünlere ne zaman yansıyacağı merak ediliyordu. Bugün ise oyun aksesuarlarında kur güncellemeleri yapılmaya başlandı. Bu güncelleme oyun konsollarından önce aksesuarları vurdu. Xbox aksesuarlarında yapılan yeni zam maalesef ki daha büyük zamların yapılacağının habercisi gibi görünüyor.

Forza Horizon 5‘e özel olarak geliştirilen Xbox kontrolcüsü geçtiğimiz hafta 969 TL resmi satış fiyatına sahipti. Şimdi ise 1.299 TL‘den satılıyor. Xbox Elite Series 2 Halo Infinite Edition kontrolcü ise 3.499 TL‘den satılıyordu. Bugün ise bu kontrolcünün fiyatı 3.999 TL‘ye çıktı.

Xbox Series X Halo Infinite Edition’ın 9.999 TL olan fiyatı şimdi 10.699 TL’ye çıktı. Bu kur güncellemesinin devam edeceği ve telefon dahil tüm ithal ettiğimiz ürünlere yansıyacağı açıkça ortada. Telefon fiyatlarının güncellemesi muhtemelen Ocak 2022’yi bulacak. Ancak firmalar acil karar alıp finansal beklentilerini yeniden değerlendirirse bu güncellemeler Kasım sonu bile yapılabilir.

Kurlardaki bu yükselişin ne kadar daha devam edeceği doların ateşinin sönüp sönmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Ancak Türkiye’de yükselen fiyatların indiğine hiçbir zaman şahit olmadık. Bu yüzden bu fiyatların dolar düşse bile uzun bir süre sabit kalacağını söyleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.