Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 17, 2021 14:23

Xiaomi 12 mini Onaylandı! Canavar Geliyor!

Xiaomi'nin uygun fiyatlı minik canavarı Xiaomi 12 mini onaylandı. iPhone 13 mini rakibi gümbür gümbür emin adımlar ile geliyor.
Xiaomi 12 mini Onaylandı! Canavar Geliyor!

Son birkaç gün içinde, kompakt amiral gemisi Xiaomi 12 mini hakkında söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Bu nedenle telefonun yakın gelecekte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bugün ise iPhone 13 mini’nin rakibi olacak olan telefon Çin regülatörü 3C’nin sertifikasyonunu geçti.

Xiaomi 12 mini özellikleri ortaya çıktı

Kaynak, telefonun 1080p çözünürlüğe sahip 6,3 inçlik bir ekrana sahip olduğunu söylüyor. Bu nedenle kompakt olarak adlandırmak ve bu modele mini bir ön ek vermek oldukça garip olabilir. Ancak kasanın boyutlarının dar çerçeveler nedeniyle modern amiral gemilerinin çoğundan daha küçük olması bekleniyor. 6.3 inç boyut aslında bildiğiniz normal kullanılabilecek bir boyut. Muhtemelen Xiaomi, çerçeveleri sıfıra indirecek ve daha rahat bir kullanım deneyimi sunacak.

2112123AC model numarası altında çalışan telefon, beşinci nesil ağları ve 67 kapasiteli hızlı kablolu şarjı destekleyecek. Ayrıca telefonun Snapdragon 870 yonga seti ile geleceği ve 8 GB LPDDR5 RAM ile besleneceği söyleniyor. Depolama tarafında ise 128 GB UFS 3.1 bellek kullanılacak.

Xiaomi 12 mini

Muhtemelen Xiaomi‘nin küçük canavarı, 50W kablosuz şarjı destekleyen yerleşik bir 4200mAh batarya ile gelecek. Ayrıca stereo hoparlörlere, NFC’ye, kızılötesi uzaktan kumandaya sahip olması bekleniyor.

Xiaomi Yeni Ürünler Direktörü Wang Teng Thomas, son zamanlarda Web’de ortaya çıkan Xiaomi 12 mini posterinin sahte olduğunu dolaylı olarak doğrulamıştı. Bu yüzden telefonun tasarımı hakkında şimdilik yorum yapmak için erken. Aralık ayında tanıtılacağı söylenen bu minik canavar, fiyatı ile iPhone 13 mini’nin direkt olarak rakibi olacak. Hatta satışlarda iPhone 13 mini’den kat ve kat iyi performans sergilemesi bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.