Tecno Mobile Kasım 17, 2021 16:55

Tecno Mobile Samsung’u Trolledi! Samesong Neyin Nesi?

Tecno Mobile, Samsung ile dalga geçmeye başladı. Samesong logosuyla rakibini trolleyen firma isminden söz ettirmeyi başaracak giib görünüyor.
Tecno Mobile Samsung’u Trolledi! Samesong Neyin Nesi?

Çin’in son dönemde parlayan yıldızı olan ve Türkiye’de de telefon üretmeye başlayan Tecno Mobile agresif pazarlama politikasına start verdi. Firmalar arasındaki rekabetin kızıştığı bugünlerde Tecno’dan ilginç bir hamle geldi. Çinli dev, Güney Koreli rakibi Samsung’u bugün feci trolledi. Samsung logosuna benzer bir tasarıma sahip logoda Samesong yani aynı şarkı ifadesini kullanan Tecno, rakibinin birbirine benzeyen telefonları ile resmen dalga geçiyor.

2006 yılında kurulan ve gelişmekte olan pazarlar için uygun fiyatlı cihazlarıyla tanınan Çinli üretici Tecno’nun bu hamlesi oldukça ses getirecek gibi görünüyor. Tecno’nun ana sayfasında, şirketin kullanıcılarını “aynı şarkıyı tekrarlamak” yerine “yeni bir şey denemeye” teşvik ettiği, yeniden tasarlanmış bir Samsung logosunun yer aldığı bir poster yayınlandı.

Bu, şirketin “tamamen yeni tasarımlı” bir telefon satın almayı teklif ettiği yeni Phantom X akıllı telefon için bir pazarlama kampanyasının parçası olarak gösteriliyor. Ancak yeni satışa sunulan Phantom X’in tasarımı pek de benzersiz değil. Bu telefonun tasarımı 2018’de tanıtılan Galaxy S9’a fazlasıyla benziyor.

Tecno Phantom X

Son dönemde tanıttığı giriş ve orta segment telefonları ile dikkatleri üzerine çeken Tecno, ülkemizdeki yatırımları ile de gündeme gelmeyi başarmıştı. Özellikle uygun fiyatlı telefonları ile her bütçeye hitap eden firmanın gelecekte, Xiaomi, Vivo veya OPPO gibi büyüyüp büyüyemeyeceği merak ediliyor. Hatırlarsanız Xiaomi de sektöre böyle giriş yapmıştı. Şimdi ise Apple ve Samsung’a kafa tuttan hatta bazı alanlarda rakiplerini geçen firma konumuna geldi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.