NVIDIA Kasım 17, 2021 20:50

NVIDIA DLSS 2.3 ile Oyun Performansları Üst Düzeye Çıkacak!

Şirketin yeni süper örnekleme teknolojisi NVIDIA DLSS 2.3 ile oyun performansları çok artacak. İşte gelişmenin detayları.
NVIDIA DLSS 2.3 ile Oyun Performansları Üst Düzeye Çıkacak!

Grafik devi, son zamanlarda yeni teknolojileri ile oyun deneyimini artırmaya devam ediyor. Piyasaya sürdüğü yeni teknolojileri kullanıcılar ve oyuncular tarafından oldukça ilgi çekiyor. Bu ilgi çekici yeni teknolojilerden biri ise NVIDIA DLSS 2.3. Ayrıca şirket AMD’nin FSR teknolojisine de büyük tehdit ve rakip oldu.

NVIDIA DLSS 2.3’ün Artık Rakibi Yok!

Gelişmeden bahsetmeden önce sizlere DLSS’nin ne işe yaradığını sunalım. Bu teknoloji, grafik işlemcinizin oyun yükünü daha yönetmesine yardımcı oluyor ve daha fazla istenen bir çözünürlüğe yükseltmek için ek pikseller eklerken oyunun kare hızı performansını artırmak için yapay zeka kullanıyor. Ayrıca bu teknolojiyi destekleyen oyunları sayısı da hızla artıyor.

NVIDIA tarafından yayınlanan videoda, şirketin Uygulamalı Derin Öğrenme Araştırmaları Başkan Yardımcısı Bryan Catanzaro, DLSS 2.3 teknolojisinin, AMD’nin FSR’si dahil olmak üzere diğer uzamsal yükseltme yöntemleriyle karşılaştırmasını anlatıyor. AI Tensor Core teknolojileri sayesinde bir avantaja sahip olan DLSS, daha üstün bir yöntem haline geliyor.

DLSS 2.3, yeni hareket vektörlerini de kullanarak daha keskin görüntüler üretmeye yardımcı oluyor. Ayrıca hem daha yüksek görüntü doğruluğu sağlıyor hem de gölgelenmeyi ve titremeyi eskiye göre çok daha azaltıyor.

DLSS her zamankinden daha iyi olsa da FSR gibi yaygın olarak kullanılan yükseltme yöntemlerinden çok daha iyi görüntü kalitesi üreten kendi uzamsal yükseltme teknolojisine de sahip olduğunu vurguladı. NVIDIA hakkında yeni gelişmeleri kaçırmamak için takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.