Akıllı Telefon Kasım 16, 2021 10:21

Xiaomi 12 Ultra Kamera Özellikleri Fena Görünüyor!

Xiaomi 12 Ultra kamera tarafında rakipsiz olacağa benziyor. Öncülünden farklı olarak telefonda dört arka kamera yer alacak. İşte detaylar...
Xiaomi 12 Ultra Kamera Özellikleri Fena Görünüyor!

Xiaomi ve alt markası Redmi gelecek yılın ilk çeyreği sona ermeden üst segment birçok telefon duyurusu gerçekleştirecek. Hatta yakın zamanda aktardığımız bir haberde bu telefonlara ve kullanılacak işlemcilere yer verdik. Tanıtımlar gelecek ay Xiaomi 12 ile başlayacak. Bu telefona bir de Xiaomi 12 mini modeli eşlik edecek. Xiaomi 12 serisinde çok merak edilen telefon ise Xiaomi 12 Ultra. Kamera biriminin nasıl olacağı, ikinci mini ekranın yer alıp almayacağı, tasarımda ne gibi farklılıklar olacağı gibi detaylar şimdiden merak uyandırıyor. Neyse ki yeni bir rapor kamera tarafındaki merakımızı biraz olsun gideriyor. Rapora göre Xiaomi 12 Ultra dört arka kamera ile geliyor.

Xiaomi 12 Ultra kamera

Xiaomi Mi 11 Ultra’da üç kamera yer aldı. Devam modelinde ise dört adet arka kamera göreceğimiz bildiriliyor. Ana kamera bir kez daha 50 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor. Buna 48 megapiksel üç kamera eşlik edecek.

Ana kamerada muhtemelen bir kez daha Samsung ISOCELL GN5 sensör kullanılacak. 48 megapiksel çözünürlüğündeki ultra geniş açılı kamera aynı zamanda makro kamera olarak da kullanılabilecek. Telefonda ayrıca etkili portre ve yakınlaştırma için telefoto ve periskop kameralar tercih edilecek. Ayrıca yakın zamanlı bir rapora göre Xiaomi 12 Ultra’da Leica tarafından optimize edilmiş kameralar görebiliriz.

Öte yandan MIUI kodlarında iki ultra telefonun hazırlandığı bildiriliyor. Xiaomi12 Ultra Enhanced Edition iç pazara yani Çin’e yönelik bir telefon olacak. Diğer modele kıyasla ne artıları olacak şu an için belli değil.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.