Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 16, 2021 10:52

iPhone 14 Serisi Hakkında Heyecanlandıran İddia

Apple'ın önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 14 serisi hakkında ilginç bilgiler ortaya çıktı. Seneye mini modele veda edilecek gibi görünüyor.
iPhone 14 Serisi Hakkında Heyecanlandıran İddia

Apple’ın bu yıl satışa sunduğu iPhone 13 serisi çok büyük yenilik sunmamasına rağmen tüm dünyada kapış kapış satılmaya devam ediyor. Cupertinolu teknoloji devi asıl bombasını önümüzdeki yıl tanıtacak olan iPhone 14 ailesi ile patlatacak. İçeriden edinilen yeni bilgilere göre, gelecek yıl yeni seri iki adet 6.1 inç ve iki adet 6.7 inç cihazdan oluşacak.

iPhone 14 serisi ile mini yok olacak

Daha önce Apple‘ın iPhone mini serisini, özellikle çok iyi satışlar olmaması ve kısa pil ömrü nedeniyle terk edebileceği bildirilmişti. TF International Securities‘in tanınmış analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın mini ürün serisini durdurmaya karar vereceğini söyledi. Kaynak, iPhone 13 mini’nin mevcut satışlarına ilişkin verilere dayanarak, iPhone 14‘te kesinlikle mini modelin olmayacağını belirtiyor.

Yaklaşan ürün grubu, 14 ve 14 Pro’nun yanı sıra 14 Max ve 14 Pro Max modellerini içerecek. İki temel sürüm, 14 ve 14 Max, küçük LTPS ekranlarına sahip olacak. Ancak 14 Pro ve 14 Pro Max, büyük LTPO ekran ile gelecek. Muhtemelen tüm seride artık 120 Hz ProMotion ekran kullanılır. Telefonların yeni Apple A16 Bionic yonga seti, geliştirilmiş kameralar ve sonunda çentiksiz bir tasarım ile gelmesi bekleniyor.

iPhone 14

Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtacağı yeni serinin tasarımsal açıdan da büyük yenilikler sunacağı söyleniyor. iPhone X’ten bu zamana aynı tasarımı makyajlayan Cupertinolu firma, önümüzdeki yıl bambaşka bir tasarım sunabilir. Jony Ive’ın firmadan ayrılmasından sonra büyük bir sıçrama yaşayan Apple, zincirlerinden kurtulmuş gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.