Otomobil Kasım 16, 2021 19:25

Hyundai Genesis GV70 SUV, Dikkat Çekici Özellikleriyle Tanıtılıyor!

Şirketin yeni elektrikli SUV aracı Hyundai Genesis GV70, dikkat çekici özellikleriyle piyasaya sürülecek. İşte otomobilin detayları.
Hyundai Genesis GV70 SUV, Dikkat Çekici Özellikleriyle Tanıtılıyor!

Şirketin lüks otomobil markası altında çıkaracağı elektrikli Hyundai Genesis GV70 SUV, bu hafta Çin’in Guangzhou Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Dikkat çekici özelliklere sahip otomobil, lüks izlenimlerini ilk görüşte veriyor.

Ayrıca Genesis, Hyundai’nin lüks otomobillerini piyasaya süren alt marka olarak biliniyor. Şirket, Electrified GV70 ismiyle piyasaya çıkması beklenen otomobilin önünü gösteren bir tanıtım posteri de yayınladı. GV70, şirketin tamamen elektrikli üçüncü Genesis modeli olacak. Seride şu an G80 ve GV60 mevcut. Dilerseniz aracın özelliklerine de bir göz atalım.

Hyundai Genesis GV70

Hyundai Genesis GV70, G80’e benzer özellikleri taşıması bekleniyor. Modelde toplam 365 beygir gücü üreten iki elektrikli motoruyla eşleştirilmiş 87,2 kWh pil paketi mevcut. Ayrıca, dört tekerlekten çekişe sahip olacak. Menzilinin de yaklaşık 400 kilometre olması bekleniyor. Aracın fiyatı şu anda bilinmiyor ancak 50.000 ABD dolarının altında olması bekleniyor. Hyundai görüldüğü üzere son zamanlarda elektrikli araçlarına büyük yatırım yapıyor ve yeni teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor. Bu yeni teknolojilerini GV serisi araçlarına ekleyen şirket, yüksek performanstan da taviz vermiyor.

Şu anda elektrikli araç sektörü 2030 hedef ve amaçlarını son hızla uyguluyor ve elektrikli araçları yaygınlaştırmak için çaba sarf ediyorlar. Yakın zamanda da Volkswagen yeni elektrikli araçlarını piyasaya sürmüştü. Yeni elektrikli araçlar ve gelişmeleri kaçırmamak için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.