OPPO Kasım 15, 2021 11:25

OPPO Katlanabilir Telefon ile Sürpriz Yapacak

Son çıkan söylentilere göre OPPO katlanabilir telefon ile büyük bir sürpriz yapacak. Peki, OPPO'nun yeni canavarı nasıl olacak?
OPPO Katlanabilir Telefon ile Sürpriz Yapacak

Çin’in yükselen yıldızı OPPO‘nun bu yıl üst segmentte başarılı işlere imza attığına şahit olduk. Çinli firma önümüzdeki yıl farklı bir alana geçiş yapacak gibi görünüyor. OPPO katlanabilir telefon modeli ile bu yıl bitmeden bombayı patlatacak. Kod adı Peacock olan bu model Galaxy Z Fold3 ve Huawei Mate X gibi katlanabilir büyük ekranlı bir model olacak. İkinci bomba ise Butterfly olarak kodlanacak. Bu canavar Qualcomm Snapdragon 898 yonga setini kullanan amiral gemisi olacak.

OPPO Katlanabilir Telefon Çok Yakında Gelecek

Doğal olarak çıkışında Peacock‘un ticari adı da farklı olacaktır. Olası seçenekler arasında Oppo Find Fold veya Oppo Fold X yer alıyor. Bu model iki ekrana sahip olacak. Ana ekranı 7.8 inç veya 8.0 inç olacak olan bu katlanabilir modelin her iki paneli de yüksek çözünürlüklü OLED ekran ile donatılacak. Ekran çözünürlüğü olarak QHD+’ın tercih edileceği söyleniyor.

Ön kameranın 32 Megapiksel ve arka ana kameranın ise 50 Megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. 65W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek olan bu canavarın Android 11 tabanlı ColorOS 12 ile kutusundan çıkması bekleniyor. Snapdragon 888 yonga setinden gücünü alacak olan kod adı Peacock, fiyat açısından rakipleri ile eş değer seviyede olacak.

OPPO Katlanabilir Telefon

Amiral gemisi Butterfly‘a dönecek olursak bu telefon hakkında sadece Snapdragon 898 yonga setini kullanacağı söyleniyor. OPPO Find X5 olarak isimlendirilmesi beklenen Butterfly’ın üst seviye amiral gemisi olacağı kesin. Aralık ayında tanıtılacağı ima edilen bu telefonlar, OPPO’nun 2022’ye muhteşem bir başlangıç yapmasını sağlayabilir.

Xiaomi de Xiaomi 12 ile Snapdragon 898’i kullanan ilk firmalar arasında yer alacak. Bu yüzden OPPO elini çabuk tutup rakibi ile aynı dönem amiral gemisi modelini çıkarmak isteyecek gibi görünüyor. İlk etapta Xiaomi 12 gibi sadece Çin pazarında satılacak olan telefon, 2022’de global pazara açılacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.