WhatsApp Kasım 14, 2021 14:58

WhatsApp Son Görülme Özelliğinde Beklenen Hamle Geldi!

Son zamanlarda çok sık güncelleme yayınlayan WhatsApp, son görülme özelliğinde beklenen müjdeyi verdi. İşte detaylar.
WhatsApp Son Görülme Özelliğinde Beklenen Hamle Geldi!

Bu haftanın başlarında, Meta’ya ait mesajlaşma platformu, sohbet platformunun birden fazla cihazda kullanılması için akıllı telefonunuzdaki çevrimiçi bağlantı gereksinimini ortadan kaldıran özelliği getirdi. Böylece telefonumuz internete bağlı olmadan WhatsApp Web’i kullanabiliyoruz. Ancak WhatsApp son görülme özelliğinde de büyük bir gelişme bekleniyordu. İşte o beklenen gelişme nihayet geldi.

WhatsApp, Kullanıcıların “Son Görülmeleri”ni Belirli Kişilerden Gizlemesine İzin Verecek!

Artık şirket, belirli kişilerden “son görülme” durumunuzu gizlemek için bir başka yararlı ve istenen özelliği duyurdu. Bu özellik ile kullanıcılar yeni anonimlik seçeneğine sahip olacak.

WhatsApp kullanıcıları, son görülme durumlarını paylaşmak istemedikleri kişileri seçebilecek. Bu sayede, mahremiyete önem veren kişiler mesajlaşma platformunu daha verimli şekilde kullanabilecek. 

WhatsApp Son Görülme

“Son Görülme” durumundaki bu değişiklik, uygulamanın canlı sürümüne ne zaman geleceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı. Bu özellik, şu anda sınırlı sayıdaki cihazda beta test kullanıcıları tarafından test edilmekte. Gerekli geliştirmeler, değerlendirmeler ve optimizasyonlar yapıldığı zaman herkese sunulacağından eminiz. Çok beklenen özellik olduğu için bunun kısa sürede geleceğini de söyleyebiliriz.

Mevcut kararlı sürümde, WhatsApp yalnızca üç seçeneğe izin veriyor. İlk olarak numaranıza sahip olan herkesin son görülmenizi görmesine izin verebilirsiniz. İkincisi yalnızca kişilerinizdeki kişileri görebilir veya hiç kimse olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak bu yeni özellik ile bu durum değişecek. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.