Redmi Kasım 14, 2021 15:51

MIUI 12.5.8 Bu Cihazlar için Yayınlandı

Xiaomi'den sürpriz bir güncelleme geldi. MIUI 12.5.8 güncellemesi Xiaomi'nin yeni gözdeleri için OTA üzerinden indirime sunuldu.
MIUI 12.5.8 Bu Cihazlar için Yayınlandı

Güncelleme konusunda son yıllarda yaptığı ataklar ile gündeme gelen Xiaomi, geçtiğimiz aylarda ise MIUI 12.5 Enhanced güncellemesini duyurmuştu. Herkes Çinli firmadan MIUI 13 beklerken Xiaomi’nin Enhanced’ı yayınlaması herkesi şok etmişti. Bugün ise Xiaomi‘den MIUI 12.5.8 güncellemesi geldi.

Hatırlayacağınız üzere birkaç hafta önce Redmi, Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro+ modellerini içeren Redmi Note 11 serisini resmi olarak piyasaya sürdü. Bugün ise şirket, Pro modelleri için bir güncelleme yayınladı.

MIUI 12.5.8.0.RKTCNXM numarası altındaki güncelleme, kararlı sürüm ile geliyor ve boyutu 239 MB civarında. OTA üzerinden indirime sunulan bu güncelleme, yeni bir “MIUI 12.5 Gelişmiş Atomik Bellek” özelliği sunuyor. Güncelleme ayrıca bazı senaryolarda yavaş şarj sorununu da gideriyor. Peki, nedir bu MIUI Atomik Bellek özelliği? Telefona ne gibi yenilikler katacak?

MIUI 12.5.8

MIUI Atomik Bellek özelliği, gelişmiş bellek yönetimi sağlar, uygulama belleğini bölüyor ve kullanım senaryolarına göre gereksiz işlemleri akıllıca sonlandırıyor. Bu, kullanılabilir bellek miktarını artırılıyor. Ve bu işlem için sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Sistem bu optimizasyonu kendisi yapıyor.

Son güncelleme, Android güvenlik güncellemelerinin yanı sıra web optimizasyonlarını da içeriyor. Her Android güncellemesinde olduğu gibi bu güncelleme de kademe kademe sunuluyor. Türkiye pazarına POCO markası ile giriş yapacak olan Note 11 serisi bakalım selefi gibi başarılara imza atabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.