Mobil Kasım 13, 2021 20:56

OPPO Reno 6 ve Huawei Nova 9 Karşılaştırması

Üst ve orta düzey pazara yeniden giriş yapan Huawei'nin yeni telefonu Nova 9'u, OPPO Reno 6 ile karşılaştırıyoruz. İşte detaylar.
OPPO Reno 6 ve Huawei Nova 9 Karşılaştırması

HarmonyOS ve birçok harika özellikler ile piyasaya sürülen Huawei Nova 9, küresel pazarda yerini aldı. Ancak telefona ait daha fazla izlenim kazanmanız için orta seviyenin yüksek üyelerinden OPPO Reno 6 5G ile karşılaştırmasını yapacağız.

OPPO Reno 6 ve Huawei Nova 9 Karşılaştırması

Ekran ve Tasarım Karşılaştırması

Her iki cihaz da farklı ve özgün tasarım öğelerine sahip. Tasarım tercihi kesinlikle sizin zevkinize göre belirlenmelidir. Yine de kavisli olan Huawei Nova 9, düz çerçeveli 6.57 inç ekranlı OPPO Reno 6’ya göre daha çok birinci sınıf bir görünüm ve his sunuyor. Reno 6, boyut konusunda daha ince ve daha kompakt kalıyor.

Ekran teknolojilerine gelirsek 6.57 inç ekrana sahip olan Nova 9, bir milyara kadar renk gösterebilen OLED ekrana sahip tek telefon. HDR 10 sertifikasının yanı sıra 120Hz yenileme hızı sunuyor. Reno 6, görüntü kalitesi açısından aşağı yukarı aynı seviyede ancak 90Hz yenileme hızı ile daha düşük. İki telefon da ekran içi parmak izi okuyucuya sahip.

Reno 6

Donanım ve Yazılım Karşılaştırması

Nova 9, 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar UFS dahili depolama ile eşleştirilmiş Snapdragon 778G yonga seti ile destekleniyor. Reno 6’da bulunan Dimensity 900, Snapdragon’a göre bir tık geride kalıyor.

Reno 6, 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar dahili depolama sunuyor. İki telefon da Android 11 destekli özelleştirilmiş işletim sistemlerine sahip. Ancak Nova 9, ABD sınırlamaları sebebiyle Google Mobil Hizmetlerine sahip değil.

Kamera ve Pil Karşılaştırması

Arka kamera konusunda OPPO Reno 6 daha önde. Arka kamera modülünde üçlü 64 Megapiksel, 8 Megapiksel ve 2 Megapiksel lenslere sahip. Ön kamerası da 32 Megapiksel. Ancak diyafram açıklığı sebebinden 32 Megapiksel ön kameraya sahip Nova 9’da daha iyi bir ön kameraya sahip oluyorsunuz. Arka kamerasında ise dörtlü kamera sistemi mevcut.

Pil konusunda ise iki telefonun da 4.300 mAh batarya kapasitesi mevcut. Hızlı şarj özellikleri de aynı şekilde 65W. Ancak pil kullanım süresi farklı işletim sistemleri sebebiyle doğal olarak değişkenlik gösteriyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.