MediaTek Kasım 13, 2021 18:51

MediaTek Dimensity 2000, AnTuTu Dünya Rekorunu Kırmayı Başardı!

Şirketin yepyeni işlemcisi MediaTek Dimensity 2000, AnTuTu testinde dünya rekorunu kırmayı başardı. İşte gelişmenin detayları.
MediaTek Dimensity 2000, AnTuTu Dünya Rekorunu Kırmayı Başardı!

MediaTek, Qualcomm ve Samsung gibi rakipleriyle ezeli rekabetini sürdürüyor. Bu iki firmaya göre geride kalan şirket, yeni Dimensity 5G yongaları ile bu durumu değiştirdi ve çok ivme kazandı. Şirketin CEO’su bu büyümeyi kanıtlayarak dünyanın en büyük akıllı telefon SoC üreticisi olduğunu da duyurmuştu. Çıkan yeni raporlar ise MediaTek Dimensity 2000 yonga setinin, 1 milyondan fazla puanla yeni AnTuTu dünya rekorunu kırdığını ortaya çıkardı.

MediaTek Dimensity 2000, AnTuTu’da 1 Milyon Puanı Aşarak Her İşlemciyi Geçti!

Güvenilir sızıntı yapan Digital Chat Station, MediaTek’in yakında çıkacak olan amiral gemisi Dimensity 2000’nin AnTuTu karşılaştırmalı değerlendirme puanını paylaştı. Şaşırtıcı derecede iyi olan bu performans, yeni bir rekor kırdı. İlk defa mobil bir çip, milyon punla ilk kez 7 rakamlı puana ulaştı. Şu an Snapdragon 888 Plus, hiçbir cihazda 900.000 puanını aşamamıştı.

Dimensity 2000 AnTuTu

Sızıntıyı yapan kişi, testin yaklaşmakta olan bir Vivo akıllı telefonda yapıldığını da söyledi. Bu cihazın Dimensity 2000’i kullanan ilk cihaz olabileceğini de anlayabiliriz.

Ancak AnTuTu ekran görüntüsü, puanın doğrulanamayacağını ve “anormal” olduğunu söylediği için bazı sorular gündeme geldi. Digital Chat Station, test cihazlarında çalıştırılan bu performans testlerinde ortaya çıkan uyarıların normal olduğunu da açıkladı.

Şu an lider MediaTek olabilir ancak Snapdragon 898 ve Exynos 2200 piyasaya sürüldüğünde kaç puan alacaklarını bilmediğimiz için bu durum değişebilir. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.