Akıllı Telefon Kasım 13, 2021 9:55

Galaxy S21 FE 5G Nihayet Resmi Görüntüler Eşliğinde Karşımızda!

Galaxy S21 FE 5G modelinin tanıtımı ocak ayında gerçekleşecek, ancak telefonun resmi görüntüleri şimdiden sızdırılmış durumda.
Galaxy S21 FE 5G Nihayet Resmi Görüntüler Eşliğinde Karşımızda!

Samsung Galaxy S21 FE 5G uzun süredir haberlere konu olmakta. Son raporlara göre telefon hem Exynos hem Snapdragon işlemciyle çıkış yapacak. Ocak ayı başında tanıtılması beklenen Galaxy S21 FE’ye ait neredeyse bilinmeyen bir detay kalmadı. Şimdi ise telefonun resmi görüntülerine bakıyoruz.

Galaxy S21 FE, Galaxy S21 serisine benzer bir tasarımla geliyor. Ön bölümde ekran çerçeveleri biraz daha belirginken, kamera yine merkeze konumlandırılıyor. Telefonun ekranı 6.4 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde olup 120Hz tarama hızını destekleyecek.

Arka bölüme baktığımızda burada alt alta dizili üç kamera yer almakta. Galaxy S21 serisinden farklı olarak kamera modülü ve kasa ayrı renge bürünmüş durumda. Kameradan söz etmişken, telefondaki ana kameranın 64 megapiksel çözünürlüğünde olacağı bildiriliyor. Diğer iki kamera ultra geniş açılı ve derinlik sensörü olacak. Galaxy S20 FE ile kıyaslandığında kamera biriminin tamamen değiştiğini görüyoruz. Galaxy S21 FE’nin ön kamerası  ise 32 megapiksel çözünürlüğünde.

Galaxy S21 FE tıpkı Galaxy S20 FE gibi iki farklı modelle gelecek. Bunlardan birinde Snapdragon 888, diğerinde Exynos 2100 işlemci tercih edilecek. Galaxy S21 FE 5G’nin hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil içermesi bekleniyor. Kutu içerisinde 25 watt’lık bir adaptörün çıkması bekleniyor. Beyaz, krem,  lavanta ve siyah renkler çıkış yapacak telefonun 11 Ocak tarihinde satışa sunulması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.