iPhone Kasım 13, 2021 19:21

Death Star iPhone Yıllar Sonra Ortaya Çıktı

Apple'ın Death Star iPhone olarak isimlendirdiği prototipi yıllar sonra YouTuber sayesinde ortaya çıktı. Peki, bu model neyin nesi?
Death Star iPhone Yıllar Sonra Ortaya Çıktı

Aranızdan hatırlayanlarınız olur bir dönem daha yeni iPhone’lar test eden kişilerin dikkatsizliğinden dolayı tanıtılmadan aylar öncesinden sızıyordu. Ki hoş şimdi bile Apple güvenlik ve gizliliği üst seviyeye çıkarmasına rağmen iPhone 13 serisi bile sızmıştı. Ancak o zamanlar durum daha vahimdi. O dönemlerden kalma Death Star iPhone adındaki bir model bugün yani yıllar sonra ortaya çıktı.

YouTubeber DongleBookPro, Death Star iPhone olarak adlandırılan iPhone 4’ün bir prototipi gösterildi. O dönemler Apple, bilgi sızıntısını en aza indirmesi beklenen yeni bir yaklaşımı denemişti. Apple, iPhone’a benzemeyen ortaklara prototipler gönderiyordu. Bu da o modellerden biri. Bu prototipte en dikkat çeken, arkadaki Apple logosu yerine Star Wars Death Star logosu oluyor. Ayrıca, bu cihaz için nedense alt kısmını korumayan şeffaf bir kasa da üretilmiş.

iPhone’un prototipi iOS 4 işletim sistemi ile geliyor. Ayrıca ilginç bir şekilde Apple, vidaları SIM girişinin alt panelinde saklıyor. Oysa bu girişler iPhone 4’te görünüyordu. Bu prototip bir Retina ekranı ile gelmiyor ve iPhone 4’ün perakende sürümüne kıyasla farklı bir ekran sürücüsü kullanıyor.

Apple’ın bu sızıntılar ile bu denli net bir şekilde karşılaşmadığını belirtelim. Artık Apple ve diğer firmalar daha sıkı önlemler alıyor. Sızıntıyı yapan kişilerin bulunması ve cezalandırılması bu yaptırımlar arasında yer alıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.