Xiaomi Kasım 12, 2021 19:47

Xiaomi IoT Güvenlik Sektöründe En İyisi Biziz Dedi!

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, IoT güvenlik alanında IoTSF tarafından ilk konumlarda seçildi. İşte gelişmenin detayları.
Xiaomi IoT Güvenlik Sektöründe En İyisi Biziz Dedi!

Xiaomi, Nesnelerin İnterneti Güvenlik Vakfı(IoTST) tarafından IoT güvenliği için en yüksek puana layık görüldü. Vakıf, akıllı telefon üreticisinin IoT sektöründe güvenlik politikaları açısından dünyanın en iyileri arasında olduğunu belirtti.

Çinli teknoloji devi, bu ayın başlarında IoT siber güvenliğine odaklanan IoTSF 2021 Sanal Konferansına katılmıştı. Şirket, bu etkinlikte IoT güvenliğine ilişkin görüşlerini de paylaşmıştı. Şimdi ise IOTSF, Xiaomi’nin markanın güvenlik politikalarını uygulayan en iyi şirketlerden biri olduğunu ve lider konumunu vurgulayan yeni bir rapor yayınladı.

 

Xiaomi IoT

IoTSF, 2015 yılında kurulmuştu ve IoT uygulamalarına yönelik artan tehditleri ele almak için çok odaklanıyor. Şu an itibariyle vakfın, ARM, Cisco, BSI, Mastercard ve IoT güvenliğini korumanın yollarını bulmakla ilgilenen diğerleri gibi büyük oyuncuları içeren 100’den fazla üyesi var.

Etkinlikte vakıf ayrıca IoT güvenlik sorunlarıyla ilgili çeşitli konuları tartışırken, güvenli ve güvenilir bir IoT ekosistemi oluşturmaya yardımcı olacak alandaki en son araştırmaları ve yenilikleri de paylaştı.

Xiaomi gördüğünüz üzere güvenlik politikalarında yeşil listede yer alıyor. Diğer ilk 20 markalar ise Google, LG, Microsoft, Bosch, BT, Canon, Panasonic ve daha fazlasından oluşuyor. Şirket, tüketicilerinin güvenliğine çok fazla önem veriyor ve politikalarını titizlikle uyguluyor. Ülkemizde oldukça popüler olan Xiaomi’yi bu tür haberlerle görmemiz sevindirici. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.