Akıllı Telefon Kasım 12, 2021 15:20

Huawei P20 Pro Büyük Bir Güncelleme Alıyor

Huawei P20 Pro dünya çapında büyük bir güncelleme almaya başladı. Peki Huawei eski tepe modeli için EMUI 12'yi ne zaman yayınlayacak?
Huawei P20 Pro Büyük Bir Güncelleme Alıyor

Bir zamanlar en iyi amiral gemisi telefon olan Huawei P20 Pro, küresel pazarda şimdi EMUI 10.0.0.193 sürümüyle yeni bir yazılım güncellemesi alıyor. Bu güncelleme bir dizi özelliğin yanında ve tüm kullanıcı deneyimini geliştirmek için iki güncelleme paketinden oluşuyor.

775 megabaytlık güncellemenin birinci paketinde akıllı telefona şirketin sesli asistan Celia ve yeni uygulamalar Petal Search, Reader, Petal Maps, GameCenter, Üye Merkezi ve Link Now geliyor. Bu uygulamalardan bazıları yalnızca indirilebilir kısayollar olarak görünür ve kullanıcının bunları indirmek için simgeye tıklaması gerekir. İlk paket ayrıca Nisan 2021 Android güvenlik düzeltmelerini içeriyor.

İkinci pakete gelince, sistemin güvenliğini artırmak için Temmuz 2021’de yayınlanan Android güvenlik yamalarını sisteme entegre ediyor. P20 Pro için henüz başlayan güncelleme kısa süre içerisinde yaygın şekilde kullanıma sunulacaktır. Diğer taraftan Huawei P20 de söz konusu güncellemeyi yakın zamanda almaya başlayacak.

Huawei güncellemeleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapacak olursak; bir güncelleme yayınlanır yayınlanmaz, ilk 24 ila 48 saat boyunca cihazların yalnızca yüzde birine yeni yazılım sağlanıyor. Böylece olası hataların ortaya çıkması durumunda daha az cihazın etkilenmesi sağlanıyor. Güncellemenin belirtilen telefonda herkese ulaşması ise sekiz haftaya kadar sürebilir.

Öte yandan P20 Pro için EMUI 12 güncellemesinin yıl başından önce yayınlanması beklenmiyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.