Exynos Kasım 12, 2021 18:55

Galaxy S22’nin İşlemcisi Exynos 2200 Gümbür Gümbür Geliyor

Galaxy S22 serisinde kullanılacak olan Exynos 2200 yonga setinin performansı hakkında heyecanlandıran bilgiler gelmeye devam ediyor.
Galaxy S22’nin İşlemcisi Exynos 2200 Gümbür Gümbür Geliyor

Samsung’un önümüzdeki günlerde Exynos 2200 yonga setini tanıtması bekleniyor. Galaxy S22 ailesine güç verecek olan bu yonga seti hakkında bugün heyecanlandıran bilgiler ortaya çıktı. Performans testi sonuçları ortaya çıkan yeni yonga seti görünüşe göre performans konusunda hem selefinden hem de rakibinden daha hızlı bir deneyim sunacak.

Exynos 2200 performans konusunda şımartacak!

Exynos 2200’deki RDNA 2 tabanlı 6 çekirdekli AMD GPU, yeni verilere göre Exynos 2100’e göre yüzde 31 ila yüzde 34 arasında performans artışına sahip olacak. Daha önce, nesilden geçiş sırasında performans farkı o kadar büyük değildi. Yeni yonga büyük bir sıçramaya ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, ortalama performansı uzun bir süre boyunca değerlendirirseniz, performans artışı yüzde 17’den yüzde 20’ye kadar olacak. Ancak bu verileri açığa çıkaran sızıntıcı, performans sonuçlarının donanım ve yazılımın ön sürümlerinde elde edildiğini ve piyasaya sürüldüğünde iyileştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Exynos 2200

Ek olarak, Exynos 2200’deki GPU’nun 3DMark karşılaştırmasında Snapdragon 888 yonga setinin daha üstün olduğu söyleniyor. Elbette Exynos 2200’ü geçen yılki Snapdragon 888 ile karşılaştırmak tamamen doğru değil. Ancak Exynos GPU’ları her zaman Snapdragon GPU’lardan daha düşüktü. Bu nedenle Samsung’un ilerlemesi çok gösterge niteliğinde.

Asıl kıyaslama Samsung’un yonga seti tanıtıldığında Apple A15 Bionic ve Snapdragon 898 ile olacak. Eğer bu iki yongadan da daha iyi performans sergilerse Samsung’un 2022’ye damga vuracağını söyleyebiliriz.

Kaynak ayrıca Samsung Exynos 2200’ün bu yıl piyasaya sürülen yeni ARMv9 mimarisini kullanacağını da bildiriyor. Bu mimarinin ana odak noktası yapay zeka, makine öğrenimi ve güvenlik olacak. Galaxy S22 ailesinde kullanılmasına kesin gözüyle bakılan bu yonga seti bakalım mobil oyunlarda bir devrim yaratabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.