Oyun Haberleri Kasım 12, 2021 20:50

FC Barcelona, League of Legends ile e-Spor Arenasına Giriyor!

La Liga'nın efsanesi FC Barcelona, League of Legends ile e-Spor sektörüne büyük bir giriş yapıyor. İşte yeni gelişmenin detayları.
FC Barcelona, League of Legends ile e-Spor Arenasına Giriyor!

FC Barcelona, dünya çapında en çok taraftara ve izleyiciye sahip olan gerçek zamanlı aksiyon ve strateji oyunu olan rekabetçi League of Legends oyununa giriş yapıyor. İspanyol futbol kulübü, İspanya’daki en üst düzey e-Spor turnuvası olan Superliga’da 2022 yılında mücadele edecek bir takımla resmi girişini duyurdu.

https://twitter.com/i/status/1458410017518927883

Kulüp, League of Legends takımının oyuncularını veya kadrosunu henüz resmi olarak detaylandırmadı ve yeni açıklamalar bekleniyor. Ekip üyelerinin beklenen duyurusunun yakında geleceği de bilgilerde.

Barcelona, e-Spor girişimi olarak League of Legends’a girme nedeninden şu şekilde bahsetti: “Bu turnuvaya girerken, FC Barcelona, ​​iki yıl önce ilk kez girdiği stratejik bir sektör olan e-Spor’a olan bağlılığını güçlendiriyor. Güçlü bir profil geliştirmeyi de hedefliyoruz.”

Superliga’daki bu yılın şampiyonu, 12 Ağustos’ta Barselona’da yapılan finalde UCAM Esports Club’ı yenen Vodafone Giants isimli takım olmuştu.

Ayrıca, FC Barcelona aslında şu an e-Spor sektöründe acemi değil. Futbol ve araçları birleştiren oyun Rocket League, Konami’nin ünlü futbol simülasyonu olan PES 2020 ve Hearthstone’de aktif olarak rol alıyor. Yeni LoL takımı ile kulüp, Barça markasını Çin ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere götürmek niyetiyle varlığını çeşitlendirmeyi hedefliyor. Takımın LoL oyuncu kadrosu açıklandığında sizlere direkt olarak ileteceğiz. Takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.