Akıllı Telefon Kasım 11, 2021 17:26

Samsung Android 12 Güncellemesini Her An Başlatabilir

Samsung Android 12 güncellemesinde sona gelmek üzere. Bir yetkiliye göre güncelleme Galaxy S21 serisi için her an başlayabilir...
Samsung Android 12 Güncellemesini Her An Başlatabilir

Samsung, Galaxy S21 serisi için Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesi için dört beta sürümü yayınladı. Dördüncü beta sürümü, birçok hata düzeltmesiyle geçen hafta yayınlandı ve Samsung’un beşinci beta güncellemesini bu hafta içinde yayınlaması bekleniyordu. Fakat gelişmeler bu yönde görünmüyor.

Beta operasyonlarının Topluluk Yöneticisi, Samsung Üyeleri forumu aracılığıyla şirketin beşinci One UI 4.0 beta güncellemesini yayınlamayacağını duyurdu. Bunun yerine şirket, dördüncü beta sürümündeki tüm kritik hataları düzeltecek ve ardından dünya çapında kararlı Android 12 / One UI 4.0 güncellemesini yayınlayacak. Bunun için net bir tarih verilmese de, güncellemenin kasım ayı sonuna kadar dağıtıma sunulması bekleniyor.

Öte yandan Samsung, One UI 4.0 beta programını geçtiğimiz hafta itibariyle Galaxy S20 serisi, Galaxy Note 20 serisi, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için de başlatmış durumda.

Samsung, aralık ayı itibariyle birçok Galaxy telefonu Android12 güncellemesi ile buluşturacak One UI 4.0, yenilenmiş bir arayüz tasarımı, iyileştirilmiş performans, daha fazla güvenlik ve gizlilik ayarı, Meterial You adlı yeni renk teması ve daha gelişmiş klavye deneyimi güncelleme kapsamında yer alacak bazı yenilikler olacak.

Öte yandan Samsung, Android12 güncellemesini birçok Galaxy telefon ve tablet için yayınlayacak. Büyük ölçüde belirginleşen listeye buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.